صفحه نخست /  نمونه کارها / طراحی بسته بندی / طراحی بسته بندی چای جهان زعفران

طراحی بسته بندی چای جهان زعفران

نمونه کارها طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی چای جهان زعفران

چای جهان زعفران یکی دیگر از محصولاتی است که این شرکت پس از سالها عرضه زعفران خود در بازار؛ تصمیم به تولید، طراحی و بسته بندی آن گرفت.چای از محبوبترین نوشیدنی ها در جهان است که نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورها محبوبیت خاص خود را دارد. با توجه به تقاضای بالا در جهانی شدن این نوشیدنی، بازار تجارت این محصول و به طبع طراحی بسته بندی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

از آنجا که چای نوشیدنی سنتی ایرانی است و ریشه در فرهنگ ایران زمین دارد در طراحی بسته بندی چای جهان زعفران سعی شد از تصویرسازی زن ایرانی با رعایت فرهنگ و نحوه زندگی مردم در ایران قدیم استفاده شود و با بهترین کیفیت از لحاظ خدمات چاپ ، طلاکوب و صحافی وارد بازار شد.

عوامل تاثیرگذار بر جذابیت یک بسته بندی می تواند عکس، مسکات و جنس آن باشد. عکس و طرح روی بسته بندی به فهم مشتری از محتویات درونی بسته کمک می کند. لوگو و رنگ بسته بندی نیز از جمله مکمل های مهمی هستند که در هنر بسته بندی نقش حیاتی دارند.

گفتنی ست که یک بسته بندی خوب با طراحی، چاپ و جنس منحصر به فردش می تواند در بالا بردن فروش کالای تولیدی اهمیت داشته باشد. کما اینکه یک بسته بندی خوب می تواند به سهولت حمل و نقل نیز کمک کند.

هنر طراحی بسته بندی از جمله زیرشاخه های مهم هنر طراحی و تبلیغات است. چرا که هرگونه ضعف و کم کاری در این مورد می تواند به دیده نشدن محصول در مقابل رقبا منجر شود و دیگر تبلیغات کالا را نیز تحت الشعاع قرار دهد.

بسته بندی از اولین مواردی ست که مشتری در انتخاب محصول به آن دقت می کند. یک بسته بندی جذاب می تواند به جلب نظر مخاطب در انتخاب یک برند جدید در بین هزاران برند نام آشنا نیز کمک کند.
 
نمونه کارهای مرتبط