صفحه نخست /  نمونه کارها / عکاسی صنعتی / پروژه عکاسی صنعتی فرآورده های سیمان شرق

پروژه عکاسی صنعتی فرآورده های سیمان شرق

نمونه کارها عکاسی صنعتی

پروژه عکاسی صنعتی فرآورده های سیمان شرق

در هنر عکاسی آنالوگ، باید تمام تدابیر از جمله اصلاح رنگ، نور و کنتراست بین اشیا را پیش از نوردهی بررسی کرد و اقدامات لازم را به عمل آورد. چرا که غالبا پس از نوردهی و ظهور فیلم، در این خصوص کار دیگری نمی‌توان انجام داد.

ظهور در لغت به معنای پیدایش و هیودا شدن می باشد. در صنعت عکاسی نیز این واژه به معنای مواجهه کردن فیلم عکاسی یا کاغذ عکاسی با مواد شیمیایی است که منجر به تبدیل شدن فیلم به یک تصویر منفی (نگاتیو) یا مثبت (اسلاید) می شود، گاهی نیز این کاغذ به تصویر عکس تبدیل می‌شود.

عکاسی دیجیتال فرآیندی است که در آن تصاویر به وسیله ی دریافت و ثبت نور برروی سطح حساس به نور سنسور الکترونیکی به ثبت می رسند. نوری که از سطح اشیا بازتابیده شده و یا ساطع می شوند بر سطح حساس به نور سنسور اثر می‌گذارد و سر انجام به ثبت تصاویر منجر می شود.

همانطور که در مطاالب و مقاله های گذشته مطح کردیم، هنر عکاسی به وسیله ی یک فرد مشخص کشف و تکمیل نشد، بلکه این هنر نتیجه ی تلاش افراد بسیاری در زمینه‌های مختلف و اکتشافات و ابداعات آنان در طی تاریخ است.سال‌ها قبل از پیدایش علم عکاسی، فرایند کار با دوربین عکاسی وجود داشت؛ موزی، ارسطو و اقلیدس در قرن ۵ و ۴۴ پیش از میلاد نحوه ی عملکرد دوربینی به نام دوربین سوراخ سوزنی را مطرح کرده بودند.

مردم یونان باستان بر این عقیده بودند که نور از چشم انسان به اشیا می‌تابد و پس از انعکاس باعث دیده شدن می‌شود. ارسطو و اقلیدس بر آن شدند تا با استفاده از تئوری سوراخ‌سوزنی خلاف این نظریه را به اثبات برسانند.

شرکت فرآورده های سیمان شرق یکی از قدیمی ترین و با کیفیت ترین برندهای معتبر صنعت سیمان و فرآورده های آن در سطح کشور می باشد، به همین منظور جهت اطلاع رسانی بهتر و تبلیغات موثر آن شرکت اقدام به عکاسی حرفه ای از کل مجموعه نموده و با توجه به صنعتی بودن ابزارهای مربوطه فریم های بسیار هنری و تاثیر گذاری گرفته شد که چند نمونه در اینجا ارائه شده است.نمونه کارهای مرتبط