صفحه نخست /  نمونه کارها / طراحی بسته بندی / طراحی بسته بندی خلاقانه

طراحی بسته بندی خلاقانه

نمونه کارها طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی خلاقانه

 هنر تجاری به هنری گفته می شود که برای فعالیت های تجاری از آن بهره برده می شود. درواقع می توان گفت که از آن برای تبلیغ و معرفی محصولات تجاری و کسب و کارها استفاده می کنند. طراحی پوستر، طراحی بسته بندی، طراحی تقویم، طراحی مجله و روزنامه و طراحی کاغذ دیواری از جمله این هنرهای تجاری هستند.

در معنای وسیع تر طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا، طراحی صنعتی، نقاشی و مجسمه سازی برای پیشبرد اهداف تجاری و صنعتی، هنر تجاری محسوب می شوند.

بسته بندی در موفقیت ورود محصول مورد نظر به بازارهای جهانی تاثیر بسیاری دارد. بی توجهی به هنر بسته بندی یکی از مواردی ست که سبب شده کشور ما در صادرات عقب بیفتد.

طراحی بستـه بنـدی از جملـه زیرشاخـه هـای هنـر گرافیک است که از آن در تبلیغات نیز استفاده می کنند. این هنر، تلفیقی از علم و تکنولوژی ست و درصدد آن است که مردم با سلایق متنوع را راضی نگهدارد. به همین خاطر این هنر را وجه کاربردی هنر گرافیک می دانند.

در طراحی سعی شده است تا فرم بسته از حالت معمول خارج شده و از سبک جعبه های معمول فراتر رود و جنبه خلاقه تری پیدا کند. همچنین استفاده از شخصیت تبلیغاتی بر روی بسته به جذب مخاطبین کودک کمک می کند، استفاده از رنگ های جذاب و شاد باعث دیده شدن بسته بندی در قفسه ها می شود. استفاده از دریچه نیز باعث می شود تا مخاطبینی که برای اولین بار با محصول مواجه می شوند از ماهیت آن اطلاع پیدا کنند.
نمونه کارهای مرتبط