رد کردن لینک ها

طراحی کاتالوگ و بروشور

اهمیت طراحی کاتالوگ در معرفی کسب و کارها

با توجه به فضای رقابتی امروز، تبلیغات کسب و کارها شکل تازه ای به خود گرفته که یکی از انواع آن طراحی کاتالوگ و بروشور بمنظور بازاریابی و ارایه اطلاعات درمورد یک محصول و یا خدمات به شکل جزئی تر و ریزتر میباشد.

در واقع طراحی کاتالوگ نوعی وسیله تبلیغاتی است که نقش مهمی در برقراری ارتباط بین صاحبان مشاغل و مخاطبان برای انتقال و تبادل اطلاعات ایفا میکند. با افزایش نیاز جامعه برای کسب اطلاعات دقیق تر درمورد یک محصول، رفته رفته تراکت ها، اطلاعیه ها و بازاریابی های ضعیف جای خود را به کاتالوگ و بروشور هایی دادند که اطلاعاتی جامع از یک محصول یا خدمات را به راحتی در قالب یک دفترچه راهنما در اختیار متقاضیان قرار میداد.

یکی از خدمات شرکت طراحان عرفان، طراحی کاتالوگ و بروشور بصورت حرفه ای با بالاترین کیفیت چاپ میباشد. و افتخار همکاری با شرکت های بزرگی همچون صنایع غذایی پالیز، گلستان علی، تولیدات لبنی پگاه و… در زمینه طراحی و چاپ کاتالوگ محصولاتشان را داشته است.

در طراحی نکاتی لحاظ میشوند که به شرح آن میپردازیم :

  • قابل حمل بودن به منظور همراه داشتن و مطالعه آن در هر زمان و مکان
  • ارائه خلاصه توضیحات و مطالب مهم و پرهیز از افراط در شرح یک محصول
  • توانایی برقراری ارتباط با مخاطب
  • ترکیب متن و تصویر برای رساندن پیام محصول به مخاطب

هدف ما در طراحی کاتالوگ، دادن اطلاعات مورد نیاز مخاطب در مورد یک خدمات یا محصول ضمن معرفی آن محصول است که نقش تبلیغاتی دارد و باعث میشود مشتری بتواند برای انتخابش تصمیم بهتری بگیرد. در نظر داشته باشید که تاثیر تبلیغاتی کاتالوگ و بروشور به مراتب از تراکت و اطلاعیه بیشتر است. کاتالوگ مجموعه ای از اطلاعات مربوط به اندازه، رنگ، طریقه نگه داری و مصرف، قیمت و دیگر ویژگی های مهم کالا است.
در طراحی کاتالوگ همانند بروشور و کتاب قطع های مختلفی وجود که با توجه به نیاز مخاطب و هدف فروشنده در ساتیزهای مختلف تهیه میشود.

پیش از شروع سفارش طراحی باید بدانید که کاتالوگ شما کلاسیک خواهد بود و یا فانتزی؟
مرسوم ترین قطع در طراحی کاتالوگ A4 است که یک قطع کلاسیک به شمار میرود و مزیت آن نسبت به اندازه های دیگر، فضای وسیع صفحه است که دست طراح را برای خلق یک طرح گرافیکی حرفه ای و افزودن محتوای بیشتر به نمونه کار باز میگذارد.
قطع مرسوم دیگر، قطع فانتزی و یا خشتی میباشد که در سالهای اخیر مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است که در ابعاد 16*16 و 21*21

در نظر گرفته میشود.

طراحی بروشور و کاتالوگ را با هم اشتباه نگیرید!

بروشور، کتابچه باریک و کوچکی است که دارای تصاویر و اطلاعات زیادی در مورد یک محصول، خدمات و یا یک مکان تهیه میشود. بروشور عموما از یک یا چند برگ تهیه شده است و برخلاف کاتالوگ ظاهری ساده تر و حجم کمتری دارد.

کاتالوگ کتابی شماره گذاری شده است و شامل اطلاعات درمورد محصولی است که قصد خرید آن را دارید. هدف غایی طراحی، بازاریابی و جذب مخاطب است در حالی که بروشور بیشتر به ارایه اطلاعات فنی و طریقه استفاده یک محصول میپردازد.
برای کسب اطلاعات جامع تر در مورد طراحی و خدمات چاپ کاتالوگ و بروشور کافیست با ارسال یک پیام با همکاران ما در واحد طراحی ارتباط برقرار کنید.