رد کردن لینک ها

چاپ و خدمات تخصصی پس از چاپ

وقتی صحبت خدمات چاپ به میان میاید، اولین چیزی که به ذهن میرسد کتاب و مجله است. اما امروز دنیای چاپ فراتر از کتاب و مجله رفته و شامل انواع کارت ویزیت، ست اداری، کاتالوگ و بروشور میشود. تمام این موارد با توجه به سایز، جنس محصول و طریقه مصرف شرایط خاص خود را دارند.
علی رغم پر رنگ شدن تبلیغات در دنیای مجازی و آنلاین، خدمات چاپ همچنان جایگاه خود را حفظ کرده و مستندات چاپی مانند کارت ویزیت و کاتالوگ اهمیت زیادی در تبلیغ کسب و کارها دارد. بنابراین میتوان گفت این صنعت یکی از ارکان اصلی بازاریابی سنتی است.

خدمات چاپ به دو دسته اُفست و دیجیتال تقسیم میشود که هر کدام مزایا و معایبی دارد .

به طور کلی افست برای چاپ انواع کاتالوگ، بروشور، کارت ویزیت و هر محصول کاغذی قابل پرینت در تیراژ بالا استفاده میشود.

در افست از سیستم رنگی CMYK استفاده میشود و رنگها بطور جداگانه روی کاغذ پرینت میشوند.

مزایای افست:

  • امکان چاپ در تیراژ بالا با هزینه کم
  •  امکان استفاده از انواع متنوع کاغذ برای پرینت
  •  کیفیت بالای تصویر بطور پایدار

کیفیت تصاویر در چاپ افست بسیار بالاتر و شارپ تر نسبت به انواع دیگر  خدمات چاپ است و چاپ افست در تیراژ بالا کمترین هزینه و بالاترین کیفیت را داراست. اما این نوع چاپ معایبی نیز از جمله افت جزیی  .کیفیت نسبت به چاپ روتوگراور و میل به اکسید شدن صفحه آلومینیومی بهمراه دارد

نوع دیگر چاپ دیجیتال است که بسیار رایج میباشد و مزیت آن نسبت به حالت افست آسان بودن پروسه است. در این حالت نیاز به صرف زمان زیاد نیست و جوهر مستقیما بر روی سطح منتقل میشود. اما از جهت دیگر چاپ دیجیتال فقط در رنگ های سفید و مشکی و CMYK چاپ میشود و امکان پرینت رنگ های واقعی را ندارد.

مزایای  دیجیتال:

  • یک فرایند سریع است
  • مناسب برای تیراژ پایین میباشد
  • در نیروی انسانی صرفه جویی میشود
  • در سایز کاغذ محدودیتی وجود ندارد

البته چاپ دیجیتال معایبی نیز دارد برای مثال هزینه چاپ هر صفحه در مقایسه با انواع دیگر چاپ بیشتر میباشد و انتخاب گراماژ کاغذ با محدودیت هایی همراه است.

گروه طراحان عرفان با سالها تجربه و نمونه کارهای درخشان در زمینه طراحی و خدمات چاپ از ابتدا تا انتهای پروژه شما را همراهی میکند. ما با بررسی تمام جوانب میکوشیم بهترین خدمات را به مشتریان ارایه دهیم و راه حل های مناسب در جهت کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت را بسنجیم.

با توجه به اینکه ایران فاصله زیادی دراین تکنولوژی و خدمات پس از چاپ با کشورهای پیشرفته دارد، لذا نظارت دقیق، کارشناسانه و همچنین انتخاب های صحیح خدمات زیباسازی پس از چاپ توسط تیم طراحی و مشاوره تبلیغاتی، در بوجود آمدن یک اثر زیبا و حرفه ای بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

گروه طراحان عرفان با توجه به تعهدی که نسبت به سفارشات مشتریان خود دارد و با توجه به هزینه های بسیار بالای این صنعت و خدمات پس از چاپ با نظارت بسیار دقیق در تمام مراحل اجرایی پروژه ها سعی در انجام صحیح آنها داشته است.