رد کردن لینک ها

طراحی لوگو

طراحی لوگو: چیزی که در کسب و کار ما ضروری است!

تا به حال به اهمیت طراحی لوگو در بهتر دیده شدن شرکت و کسب و کارتان فکر کرده اید؟ شاید متوجه شده باشید که حتی میتوانید ماهیت یک کسب و کار را در نگاه اول با دیدن لوگو آن تشخیص دهید. ما در طول روز با تعداد بیشماری لوگو مواجه میشویم که به طور ناخودآگاه در ذهن ما ماندگار میشوند و مطمئنا لوگوی شرکت های معروفی مانند کوکاکولا، چی توز، LG ، اسنپ و… را هرگز از یاد نخواهید برد.

یک لوگو بخش مهمی از کسب و کار شماست و تاثیر قابل توجهی بر درک عمومی یک شرکت میگذارد. در واقع، یک لوگو یکی از مهمترین سرمایه گذاری های تجاری است که یک کسب و کار می تواند انجام دهد.

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، چه کوچک و چه در سطح بین المللی ، طراحی یک لوگو حرفه ای و مناسب میتواند متضمن درخشیدن نام شما در اذهان باشد.

پیش از سفارش طراحی لوگو ، پیشنهاد میکنیم به عنوان صاحب یک کسب و کار ابتدا نیازهای خود را بشناسید .
به دنبال چه هستید؟
چه هدفی را دنبال میکنید؟
در نهایت میخواهید چه حسی را به مخاطب القا کنید؟

اما لوگو چیست و چه انواعی دارد؟

در یک تعریف ساده، لوگو سمبلی ترکیب شده از متن و تصویر است که به ما کمک میکند شرکت و یا محصول مورد علاقه مان را راحت تر شناسایی کنیم.

یک لوگوی خوب، سنگ بنای اصلی و به نوعی هویت بصری برند شماست که کمک میکند مشتریان بهتر شما و ارزش هایتان را بشناسند و درک بهتری از نوع فعالیت کسب و کارتان داشته باشند.

به طور کلی سه دسته اصلی برای انواع لوگو در طراحی وجود دارد:

لوگوتایپ

لوگوتایپ یا نماد نوشتاری، اغلب نام شرکت، محصول و یا خدماتی است که با طراحی خاص گرافیکی عینا در قالب لوگو شکل گرفته است.هنر چینش حروف در ابعاد، رنگ و فونت های گوناگون میتواند نام یک کسب و کار را به شکلی بی بدیل بصورت یک لوگوتایپ در ذهن شما ماندگار کند. لوگو تایپ ها برای شرکت های با نام مختصر و مشخص بسیار مناسبند. لوگوی موتور جستجوی معروف Google بهترین نمونه از لوگو تایپ میباشد.

لوگو تصویری

نشان یا لوگوی تصویری، یک نماد یا نماد مبتنی بر گرافیک است. احتمالا وقتی به کلمه “لوگو” فکر میکنید اولین چیزهایی که به ذهنتان میرسد لوگو تصویری شرکت Apple، پرنده Twitter، و … است. لوگوی این شرکت ها چنان حرفه ای طراحی شده اند که حتی با دیدن تصویر آن  به راحتی قابل شناسایی اند.
انواع مختلف لوگو تصویری شامل : مونوگرام، شخصیت تجاری یا همان مَسکات و لوگوی انتزاعی است.

لوگو ترکیبی

لوگوی تلفیقی، ترکیبی از دو نوعِ تصویری و نوشتاری است. ترکیب این دو نوع در طراحی لوگو میتواند به خلق یک لوگو حرفه ای بسیار زیبا منجر شود. تصویر و متن میتوانند آزادانه در کنار یکدیگر و یا بالا و پایین چیده شوند و هیچ قانون خاصی در این نوع طراحی وجود ندارد.
پیشنهاد میکنیم برای سفارش طراحی لوگو مورد نظر خود نیم نگاهی به انواع و کاربردهای آن بیاندازید.