طراحی پورتال شرکتی

دسته بندی :

طراحی پورتال شرکتی چیست؟

شما هم ممکن است در زمینه طراحی وب سایت یا طراحی پورتال ، به عبارت پورتال شرکتی برخورده باشید. اما طراحی پورتال شرکتی چیست ؟ اصلا چه فایده ای برای کسب و کار ما دارد؟ این ها سوالاتی است که امروز در این وبلاگ به آن ها پاسخ خواهیم داد. پس اگر صاحب کسب و کاری هستید ، حتما این مقاله را مطالعه کنید تا با این مفهوم بیش تر آشنا شوید. یادتان نرود که سوالات خود را در قسمت دیدگاه از ما بپرسید!
به اختصار در این مقاله خواهیم خواند:
• پورتال شرکتی چیست؟
• فواید پورتال شرکتی
• بهترین روشهای پورتال شرکتی
• ایجاد رابط کاربری (UI) پورتال شرکتی
• لایه های UI پورتال

طراحی پورتال شرکتی

پورتال شرکتی چیست؟

پورتال شرکتی وب سایت امنی است که اطلاعات تمامی بخش های یک شرکت را در کنار هم گردآوری می کند و کارمندان ، اعضا ،صاحبان ، شرکا و … می توانند به آن دسترسی داشته باشند. این پورتال ، ساختاری است است که حجم وسیعی از اطلاعات یک شرکت یا سازمان را جمع آوری می کند. آنها این امکان را به کاربران سازمانی می دهند که بتوانند مستقیماً از طریق رایانه به طیف گسترده ای از منابع اطلاعاتی دسترسی پیدا کنند.
بسیاری از مشاغل سازمانی به پورتال شرکتی نیاز دارند ؛ بنابراین آنها می توانند به کارکنان خود و سایر سهامداران ، دسترسی امنی به اطلاعات مورد نیازشان بدهند. از آنجا که این اطلاعات به هم وابسته نیستند ، همیشه به روز هستند.

فواید پورتال شرکتی

مزایای یک پورتال شرکتی بسیار زیاد است. از ویژگی های اصلی آن می توان به کنترل ورود یا به اصطلاح لاگین اشاره کرد که این اطمینان را به ما می دهد که تنها افراد قابل اعتماد می توانند به اطلاعاتی که نیاز دارند دسترسی داشته باشند. همچنین ، یک پورتال شرکتی می تواند داده های منابع مختلفی از جمله وب سایت شما را گرد آوری کند یا این کار را با سیستم CRM انجام دهد.
در نهایت ، ویژگی شخصی سازی پورتال شرکتی این را تضمین می کند که جزئیات دقیق وب سایت شما ثبت می شود.
• امنیت بالای پورتال شرکتی
• دسترسی اختصاصی کاربران
• انعطاف پذیری پورتال شرکتی

طراحی پورتال

بهترین روشهای طراحی پورتال شرکتی

یک مشاور صادق می تواند با جزئیات در مورد بهترین روشهای یک پورتال شرکتی با شما صحبت کند. موارد اصلی که باید به خاطر بسپارید امنیت پورتال است و هم چنین توجه کنید که چه کسی به اطلاعات مجموعه دسترسی دارد و چه کسی این اطلاعات را کنترل می کند. اینکه توسعه پورتال شرکتی شما به گونه ای باشد که بتواند به راحتی با سیستم های موجود شما ادغام شود نیز از موارد اساسی است که باید در نظر بگیرید. این کار تنها به معنای اطمینان از هم سازی سیستم شما نیست ، بلکه به معنای آموزش کارکنان شما برای کار با پورتال شرکت نیز هست.

ایجاد رابط کاربری (UI) پورتال شرکتی

رابط کاربری (UI) پورتال شرکتی به طور کلی بر پایه وب سایت است و دارای یک مکان دسترسی است. این ساختار به گونه ای ساخته شده است که می تواند از طریق پورتلت (درگاهک) مخصوص برنامه یا بخش های نرم افزار رابط کاربر ، اطلاعات را جمع آوری کند.
با اینکه مبحث پورتلت کمی پیچیده به نظر می رسد ، اما بسیاری از مردم با آن آشنایی دارند و با آن کار می کنند. پورتلت قابلیت شخصی سازی دارد ؛ یعنی در زمان اجرا می توانیم ظاهر و p گرافیکی رابط کاربری را تغییردهیم. برنامه های پورتلت شامل ایمیل ها ، انجمن ها ، سرویس های خبری و … هستند.

لایه های UI پورتال

در حالی که ساختار و رابط کاربری یک پورتال شرکتی می تواند پیچیده باشد ، اما در نهایت فرآیند کسب و کار ها را بسیار سریع و ساده می کند. تعداد زیادی لایه در یک پرتال وجود دارد و همه ی آن ها به یکدیگر وابسته هستندو این لایه ها شامل موارد زیر هستند :
• آرشیو مشترک (نوشته شده در جاوا با استفاده از Open Foundation)
• دو سطح زیرساخت UI
• صفحات پورتال
صفحات پرتال نیز شامل صفحه های ادمین ، مرورگر و صفحات مشترک است. این لایه ها برای جمع آوری اطلاعات و هم چنین ساده سازی تعدادی از فر آیند ها با یکدیگر کار می کنند.
از پورتال های شرکتی برای مدیریت محتوا و اسناد ، همکاری تجاری ، اینترانت و ویکی ها ، پورتال های کارمندان و موارد دیگر استفاده می شود که بسیار موفق هستند.
پورتال ها با عملکرد به عنوان زیرساخت وب سایت برای مدیریت اطلاعات ، می توانند فضای کار اطلاعاتی مشترکی را برای شرکت ها فراهم کنند که دسترسی به محتوای اطلاعات ، ارتباطات سازمانی و همکاری گروهی را تسهیل می کند.

شرکت طراحی پورتال شرکتی

گروه طراحان عرفان علاوه بر طراحی و اجرای بسته بندی محصولات مختلف ، خدمات طراحی وب سایت را هم ارائه می دهد که می توانید در بخش نمونه کار های ما آنها را ببینید.

متخصصان ما در زمینه وب سایت به شما کمک می کنند که پورتال شرکتی خود را به بهترین نحو طراحی و راه اندازی کنید. خدمات وب سایت ما شامل بهینه سازی وب سایت (seo) ، طراحی UI و UX و تولید محتوا است.

.برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان گروه طراحان عرفان و دیدن نمونه کارهای ما که دلیل محکمی بر ارائه کار حرفه ای وتخصصی ماست، کلیک کنید