دنیا در دست شبکه های اجتماعی!

امروزه ارتباطات رسانه ای به صورت روز افزونی از مرز های ملی فراتر می روند! آمار اتصال به اینترنت و استفاده کاربران به صورت تصاعدی در حال رشد است ! ماهواره ها و فناوری دیجیتال ارتباط بخش های وسیعی از جهان را ممکن می سازند. در این میان این شبکه های اجتماعی هستند که هر روز دامنه نفوذشان در زندگی بشری بیشتر و بیشتر میشود و نظریه پردازان ارتباطات اعتقاد داردند امروزه جهان در دستان کسی است که رسانه ها را در اختیار دارند. چرا؟ زیرا این شبکه های اجتماعی هستند که بیشترین تاثیر رو بر افکار عمومی دارند.

اهمیت بازاریابی در شبکه های اجتماعی

ظرفیت شبکه‌ های اجتماعی و جذب مخاطب و مشتری خصوصاً در کسب و کار و بازاریابی روز به روز در حال افزایش است. در حال حاضر اینستاگرام  شبکه اجتماعی مورد علاقه ایرانیان بیش از 24 میلیون کاربر دارد و در رتبه هفتم جهان قرار دارد. کسب و کارها به طور جدی روی فعالیت و بازاریابی اینستاگرام حساب باز کرده‌اند و برای بازاریابی در اینستاگرام تلاش می‌کنند.

در دنیای ارتباطات امروز شبکه های اجتماعی از بسترهای مؤثر در زمینه تولید محتوا، اشتراک عقاید، رشد فردی و ارتقا کسب و کارها است. هدف کلی هر شبکه اجتماعی، ایجاد سرمایه اجتماعی و تسهیل ارتباط بین متخصصان، هنرمندان و صاحبان کسب و کارهای متعدد است و در نهایت تبدیل سرمایه فردی به سرمایه اجتماعی، از مسائل مهم و مورد توجه تمامی حوزه‌های جامعه  امروزه است.

نمونه مدیریت شبکه اجتماعی

چرا شبکه های اجتماعی شما به یک مدیر نیاز دارد؟!

تفکر صاحبان کسب و کار این است که فعالیت در شبکه‌ های اجتماعی کار ساده ای است و با خواندن چند مقاله می توانند مدیریت و بازاریابی کسب و کار خود را پیش ببرند اما شبکه‌ های اجتماعی شمشیری دو لبه است. فعالیت کسب و کارها و انجام برندینگ و ایجاد پرسونال برند، نیاز به عملیاتِ تخصصی و دانش‌ محور دارد.

توصیه میکنیم برای مدیریت شبکه های اجتماعی از تیم متخصص کمک بگیرید تا با تجزیه تحلیل حرفه ای برندینگ و بازاریابی کسب و کار شما را هدایت کنند.

 برخی از خدمات مدیریت در شبکه‌ های اجتماعی:

1- تحلیل بازار و رقبا در شبکه‌ های مجازی

برای اینکه بتوانید در مقابل رقبا حرفی برای گفتن داشته باشد ، نیاز به تحلیل و آنالیز رقبا دارید. برای اینکار در ابتدا نیاز است به تجزیه و تحلیل بازار بپردازید. سپس با شناسایی رقبا  خود می توانید کسب و کار هر یک را بررسی کنید و از آن یک مدل تحلیل رقبا درآورید. پس از شناخت کامل رقبا، باید رفتار خود را به گونه ای تغییر دهید که مشتری روند کسب و کار شما را بر رقیبتان ترجیح دهد و به سمت شما بیاید. شما باید یک دلیل محکمی به مشتریان خود ارائه دهید که  در هر شرایطی به شما وفادار باشد و شما انتخاب آنان باشید.

 

همیشه به یاد داشته باشید که رقبای شما مثل خود شما در حال حاضر مشغول تحقیقات در کسب و کارشان هستند و هدفشان پیروزی است با انجام تحقیقات رقابتی شما قادر هستید که

_ نقاط قوت و ضعف رقبایتان را دقیق شناسایی و بررسی کنید

_ با خواسته و نیازهای بازار هدف خود بیشتر آشنا شوید

_وجه تمایز خود را نسبت به رقبا مشخص کنید

4- طراحی گرافیک قالب‌ها و چارچوب صفحه و پست‌ها

نحوه طراحی پست ها  شبکه های اجتماعی  می تواند یکی از  عامل  مهم موفقیت و یا شکست شما باشد. کسب و کار ها زیادی هستند که از بهترین امکانات در  زمینه معرفی محصولات خدمات خود در شبکه های اجتماعی استفاده میکنند اما طراحی گرافیکی نامناسب و غیراصولی دارند. یک طراحی گرافیکی نامناسب می تواند کاربر و مخاطب شما را در همان ابتدا از ادامه کار منصرف کند و باعث ترک کردن صفحه شود.

تولید محتوای مناسب، خلاق و بر پایه اصول بازاریابی محتوایی Content Marketing
محتواهای خلاقانه باید متناسب با کسب و کار شما تولید شوند. برای تحقق این موضوع، نیاز به طراحی هویت کسب و کار  خود دارید و بر اساس هویت و شناخت دامنه هدف خود می توانید محتواهای خلاقانه ای را تولید و منتشر کنید.

 

5- تدوین کمپین تبلیغاتی و ارتباط با پیج‌های پربازدید

یکی از تاثیرگذارترین روش ها در برندینگ و جذب مخاطب بیشتر، راه اندازی مسابقات و کمپین های تبلیغاتی است  که باید در راستای اهداف کسب و کار شما طراحی و اجرا شوند. همچنین صفحات پر بازدید و پر مخاطب شهر خود را شناسایی کنید، با تبلیغ در این صفحات می توانید به طور مستمر دیده شود .

 

6- آنالیز و تحلیل فعالیت های انجام شده در شبکه اجتماعی

یکی از کاربردهای  مهم تحلیل شبکه های اجتماعی در تصمیم گیری و خط مشی گذاری است. فعالیت در شبکه های اجتماعی بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال محسوب می شود و هر کسب و کاری برای فعالیت، پایداری، جذب و وفاداری مشتری باید در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشد. KPI (key performance indicator)  یا شاخص کلیدی عملکرد یک متغیر قابل اندازه گیری است که شرکت ها و کمپانی ها میزان موفقیت خود در رسیدن به اهدافشان را به وسیله ی آن ارزیابی می کنند. انتخاب شاخص کلیدی ارزیابی عملکرد به کسب و کار و هدف شما بستگی دارد. این متغیر بسته به کسب و کارهای مختلف و هدفی که افراد در آن دارند متفاوت است.

شبکه اجتماعی

2- تهیه سناریو فعالیت در شبکه اجتماعی (تقویم محتوایی)

تقویم محتوایی ابزاری است که شما رو به سمت اجرای بهتر استراتژی های برنامه ریزی شده می برد تا هم از نظر بازدهی و هم از نظر زمان بهترین نتیجه را برداشت کنید، این تقویم شامل انواع موضوعاتی که شما در تاریخ های مختلف با توجه به نیاز کسب و کار خود قصد دارید بر روی رسانه های خود ازجمله سایت، شبکه های اجتماعی و … قراردهید است .

3- مدیریت و پاسخ‌ دهی به کامنت‌ها و ارتباط با مشتریان

پاسخگویی صحیح و به موقع به کامنت یکی از مهم‌ترین روش‌های جذب و حفظ مخاطبان شما است. قطعا پاسخگویی به کاربران بر اساس هر برند و هر کسب و کار متفاوت است. کاربر از شما انتظار دارد در اولین فرصت با خوش رویی پاسخ سوال او را بدهید و با لایک رها نکنید.

خدمات ارائه شده در بسته پیشنهادی تلگرام

تحلیل رقبا

تدوین استراتژی

برنامه ریزی پست ها

طراحی قالب پست ها

تولید محتوای مناسبتی

طراحی و آماده سازی پست ها

پاسخگویی به کامنت ها

بارگذاری پست ها

ارائه مشاوره برای تبلیغ در سایر صفحات

تبادل با سایر کانال ها

گزارش دهی ماهیانه

و موارد بیشتر…

خدمات ارائه شده در بسته پیشنهادی اینستاگرام

تحلیل رقبا

تدوین استراتژی

۲۴ ساعت / ۷ روز هفته

برنامه ریزی پست ها

طراحی قالب پست ها

طراحی پست ها

بارگذاری پست ها

تولید و بارگذاری پست های مناسبتی

ارائه مشاوره برای تبلیغ در سایر صفحات

حذف اسپم ها

پاسخگویی به کامنت ها

طراحی و پیاده سازی کمپین

عکاسی

اینفوگرافی

تولید ویدئو موشن گرافی

استاپ موشن

گزارش ماهیانه

و موارد بیشتر…

تعرفه مدیریت و پشتیبانی شبکه های اجتماعی

اگر برای شبکه های اجتماعی خود به دنبال افزایش بازدید واقعی و کسب رتبه هستید میتوانید با انتخاب پکیج های مختلف با محتوای یونیک مدیریت مجازی کسب و کار خود را به ما بسپارید.

همانطور که میدانید تولید محتوا و ارایه خدمات در شبکه های مجازی کاری سخت و پر هزینه است. شما میتوانید با تماس و درخواست مشاوره در این زمینه، از میان خدمات پیشنهادی مناسب ترین پکیج را برای کسب و کار خود برگزینید.

سوشال مدیا