عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی و اهمیت آن در کسب و کار شما!

اگر صاحب کسب و کار هستید و محصولی برای فروش دارید حتما در مسیر فروش و عرضه کالایتان به نقش پر رنگ عکاسی از محصول و خدماتتان پی برده اید. لازم نیست راه دور برویم! حتی اگر کسب و کار صنعتی ندارید و هنرمند هستید، قطعا ترجیح میدهید اثر هنری شما با بهترین کیفیت عکاسی شود و در معرض دید قرار گیرد.
عکاسی صنعتی  به صورت گسترده با هدف پررنگ کردن یک محصول، برند، سرویس و یا یک کسب و کار انجام میشود. محتوای تولید شده در وب سایت ها، شبکه های اجتماعی، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات حوزه دیجیتال و روی بیلبوردها دیده میشوند و روشی مناسب جهت معرفی هر چه بهتر محصولات و خدمات شما و جذب صحیح مخاطبان می شود. 

 

برای دریافت مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید

 

ما در گروه طراحان عرفان به شما توصیه میکنیم جدا از توجه به تبلیغات آنلاین در خصوص تبلیغات سنتی هم باید برنامه ریزی داشته باشید. عکاسی صنعتی و تبلیغاتی محصولات برای فروش و معرفی فقط در بستر آنلاین و شبکه‌های اجتماعی اتفاق نمی افتد.

اگر برای تبلیغات آفلاین محصولات و خدمات خود از طریق پخش تراکت و بروشور و آگهی‌های تبلیغاتی در مجلات مختلف و رسانه‌های دیداری و شنیداری و حتی بیلبوردها استفاده می کنید، باید عکس محصولات و خدمات شما  وقتی به دست مشتری میرسد در نهایت دقت در رنگ بندی، عکاسی شده باشد که پس از چاپ روی کاغذ‌های مختلف نمایش خوبی داشته باشند. در این مسیر ما با گردآوری تیمی متخصص و خلاق با هدف ارتقا کیفی عکاس صنعتی و ارائه اصولی محصولات و تولیدات ایرانی در بازارهای داخلی و خارجی در کنارتان هستیم .

عکاسی صنعتی همان عکاسی تبلیغاتی است؟!

مرز باریکی میان عکاسی صنعتی و تبلیغاتی وجود دارد و میتوان گفت به نوعی این دو مهارت درهم تنیده اند و عموما باهم به اشتباه گرفته میشوند.
بهتر است بدانید عکاسی صنعتی شاخه ای از عکاسی است که تمرکز آن روی عکاسی از یک کالا و محصول است و هدف اصلی آن نمایش بی بدیل محصول با جزییات وبه زیبایی با ترفندهای تصویربرداری برای جلب نظر مشتری و نهایتا فروش محصول است.


عکاسی تبلیغاتی را اما میتوان به نوعی زیر شاخه ای از عکاسی صنعتی دانست. عموما تصاویری که در مجلات میبینید با استفاده از تخصص تبلیغاتی گرفته شده و هدف آن ایجاد احساس مثبت در بیننده و در عین حال که نهایتا جهت عرضه محصول یا خدماتی تصویربرداری شده اما پشت صحنه آن ایده پردازی و داستان سازی شده است.

 

هدف ما در عکاسی صنعتی وعکاسی تبلیغاتی تمرکز مخاطب به بخشی خاص از تصویر است و تنظیم حرفه ای نور و زاویه مانند سایر عکاسی های حرفه ای رعایت میشود. در بسیاری موارد مخاطبین زمانی که یک تصویر را می‌بینند، بیشتر از سایر تصاویر جذب میشوند اما دلیل آن را به دقیقا نمی‌دانند یا به بیانی ساده تر وقتی ما تبلیغ یک محصول داخلی  را با تبلیغ یک محصول تولید شده در یک شهرستان دور مقایسه می‌کنیم، در بسیاری از موارد اِلِمان‌های موجود در تصاویر ثابت هستند اما تفاوت در نحوه نمایش، نور، وضوح تصویر و … می‌باشد .

به باورغلط بسیاری از مردم، علت این مشکل در کیفیت دوربین عکاسی است. اما آنچه مسلم است در اغلب موارد نیازی به دوربین عکاسی صنعتی گران قیمت نیست و در یک محیط مناسب با زاویه نور دقیق مانند استودیو عکاسی می‌توان به راحتی این امور را انجام داد.در انتها میتوان گفت بهترین روش برای عکاسی صنعتی محصولات این است که از زوایای مختلف، عکاسی صورت  گیرد در حالی که نور کافی از اطراف به محصول تابیده شود. اکثرا عکاسان از نور زمینه مشکی یا سفید استفاده می‌کنند تا نگاه مناسب و سازگاری رو در مشتری ایجاد کنند.

همان‎طور که میدانید، عکاسی صنعتی حوزه  بسیار وسیعی است و انواع مختلفی از عکاسی زیر شاخه آن قرار می‎گیرد. هدف اصلی و مهم ما معرفی صحیح محصولات و خدمات شما بدون اغراق و نمایش درست وجه تمایز آنها با سایر محصولات است در ادامه به برخی از  خدمات گروه طراحان عرفان در این زمینه میپردازیم:

نمونه عکاسی صنعتی

 تبلیغاتی

از عکاسی تبلیغاتی با هدف به نمایش گذاشتن یک کالا، خدمات، برند یا یک فرد در تبلیغات چاپی مانند مجلات، روزنامه ها، بروشور وغیره استفاده میشود و هدف اصلی آن ترغیب مخاطب شما به خرید محصولاتتان است. شما میتوانید در وبسایت ها، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات دیجیتالی، و بیلبوردها هم برای معرفی کالا یا خدمات خود از این نوع عکاسی استفاده کنید.

تصویر برداری هوایی

تصویر برداری یا عکاسی هوایی از یک تصویر واقعی از طول و عرض ظاهری در سطوح زمین توسط هلی شات، پهباد، عکس برداری هوایی می شود. این نوع تصویر برداری هوایی یا عکاسی هوایی به منظور عکاسی صنعتی و تبلیغاتی مورد استفاده قرار میگیرد.

محصول و خدمات

عکاسی محصولات و بسته بندی آن را  بسیار جدی بگیرید. از طریق تصاویرعالی و با کیفیت از یک محصول، می توانید آن کالا را بین مشتریان تبلیغ کنید و شانس خرید را بالا ببرید. شرکت‎های تولید کالا چندین دهه است که از این نوع عکاسی استفاده می‎ کند و این شاخه از عکاسی به سطح حرفه ای رسیده است. شما هم این فرصت را از دست ندهید و از این طریق وجه تمایز محصولات خود را نسبت به رقبا خود افزایش دهید .

 غذا

صنعت غذا همواره صنعت محبوبی بوده و عکاسی از غذا یکی از شاخه های تخصصی این حرفه میباشد. بنابراین تقاضا همیشه برای این مدل عکاسی بسیار است و طرفداران زیادی دارد. گروه طراحان عرفان افتخار همکاری در پروژه های عکاسی با ارگان های دولتی و خصوصی را داشته و آماده ارایه خدمات مشاوره و اجرا در زمینه عکاسی صنعتی میباشد.

نمونه عکاسی تبلیغاتی

تعرفه قیمت عکاسی تبلیغاتی و صنعتی :


قیمت در عکاسی صنعتی بسته به میزان ادیت، و کار روی عکس و صرف وقت و هزینه های جانبی بر حسب شات محاسبه میشود و با توجه به نیاز کارفرما در پکیج های مختلف ارایه میشود.