رد کردن لینک ها

زعفران طلای سرخ ایران

طراحی بسته بندی زعفران

تاثیر بسته بندی مواد غذایی در انتخاب خریدار برهیچکس پوشیده نیست. حال تصور کنید طراحی بسته محصول گران بهایی مانند زعفران تا چه میزان میتواند در محبوبیت برند میان مخاطبان و تمایز آن از رقبا موثر باشد.
زعفران این طلای سرخ که خاستگاه آن در ایران و غالبا در خراسان است، نیز از این قاعده مستثنی نیست و نقش مهمی در صادرات ایفا میکند.
درحالیکه کشورهایی مانند اسپانیا در رقابت تنگاتنگ با زعفران ممتاز ایرانی، در امر تولید و صادرات پیشرو هستند، نقش بسته بندی این ادویه باارزش در صادرات ایران دوچندان میشود.
در طراحی و چاپ بسته بندی زعفران فاکتورهایی مانند طراحی لوگو، برندینگ، ظروف بسته بندی و تکنیک های چاپ تاثیر مستقیم دارند.
در صورتیکه طراحی بسته بندی زعفران در کشور مبدا بصورت حرفه ای و مطابق با استانداردهای جهانی صورت گیرد، علاوه بر برندینگ بین المللی در بازار، ارزش افزوده ای برای کسب و کار شما خواهد داشت.

گروه طراحان عرفان، با بیش از 15 سال تجربه موفق در امر طراحی تخصصی بسته بندی زعفران در مشهد، همراه شما عزیزان میباشد.

 

دریافت مشاوره رایگان
انواع بسته بندی زعفران

انواع بسته بندی زعفران

در مورد اهمیت بسته بندی همین بس که مهم ترین وظیفه آن حفاظت از محصول داخل آن در برابر نور، دما، جا به جایی و … است.
از آنجایی که زعفران، یکی از ارزشمند ترین محصولات صادراتی ایران است، ضرورت سفارش طراحی و چاپ بسته بندی آن به متخصصین گرافیک التزام بیشتری میابد.
علاوه بر جذابیت های بصری که بسته بندی زعفران در مخاطب ایجاد میکند، حفظ خواص، رنگ و ماندگاری زعفران در درازمدت از مهمترین دغدغه های صادرکنندگان و متخصصان حوزه گرافیک و طراحی بسته بندی است.
مقوله بسته بندی به خودی خود بسیار گسترده و دارای ابعاد مختلفی است که پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات تخصصی تر، مبحث طراحی بسته بندی را مطالعه کنید.

پیش از طراحی بسته بندی زعفران، انتخاب ظرفی که قرار است ادویه داخل آن نگه داری شود حائز اهمیت است. در واقع ابتدا با توجه به نظر کارفرما ظروف نگه داری زعفران بر حسب موارد فروش داخلی و صادرات انتخاب میشوند و در مرحله نهایی طراحی پکجینگ برای ظرف انتخابی صورت میگیرد.

بسته بندی جعبه ای زعفران

نوع دیگری از بسته بندی زعفران، مدل جعبه ای است. طراحی ابن مدل هم بصورت جعبه مادر برای قرار دادن پاکت های مقوایی انجام میگیرد و هم در قالب پوششی برای ظروف شیشه ای و فلزی محسوب میشوند. پیش از طراحی جعبه، ابعاد و جنس ظرف داخل آن بررسی میشود و جعبه بر اساس ویژگی های آن طراحی و چاپ میشود.

بسته بندی پاکتی زعفران

طراحی پاکت مقوایی عموما برای مصارف خانگی صورت میگیرد. در این مدل، زعفران سرگل که درون سلفون در وزن های مختلف ریخته میشود، داخل پاکت قرار میگیرد. انتخاب پکجینگ پاکتی صرفا برای عرضه در بازار مصرف داخلی مناسب است و از آنجا که متحمل فشار میشود و ممکن است به زعفران آسیب وارد کند جهت صادرات گزینه خوبی نخواهد بود.

جعبه بسته بندی
انواع بسته بندی زعفران

انواع ظروف بسته بندی

بطور کلی ظروف بسته بندی زعفران به سه دسته شیشه ای، فلزی و پلاستیکی تقسیم میشود که بسته به بازار هدف، مقدار زعفران و نوع مخاطب مورد استفاده قرار میگیرد.

• ظروف پلاستیکی

یکی از بهترین گزینه های بسته بندی زعفران ظروف پلاستیکی هستند که در بازار داخلی طرفدار زیادی دارد. ظروف پلاستیکی از نظر فرم و شکل ظاهری متنوع هستند اما بدلیل نیاز به صرف هزینه بالا در ساخت فرم های جدید، استفاده از مدل های موجود در بازار به صرفه تر است.

ظروف پلاستیکی بسته بندی زعفران

• ظروف فلزی

یکی از بهترین انتخاب ها برای ظرف نگه دارنده زعفران، ظروف فلزی میباشند که زعفران را در برابر نور و فشار محافظت میکنند و در امر صادرات از آن استفاده میشود. متاسفانه این ظروف از تنوع طرح کمی برخوردارند اما مزیت مهم آنها قابلیت بازیافت و بازگشت به چرخه طبیعت است.

نمونه ظرف فلزی زعفران

• ظروف شیشه ای

ظروف شیشه ای نگه دارنده زعفران از جمله متریال های پرکابرد در صادرات میباشد که در سالهای اخیر مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است. از مزایای این ظروف، دیده شدن رشته های زعفران است که در افزایش فروش این ادویه گرانبها در بازار خارجی نقش مهمی ایفا میکند.

ظروف شیشه ای زعفران
ظروف شیشه ای زعفران

ظروف شیشه ای زعفران

میتوان گفت ظروف شیشه ای بهترین گزینه برای بسته بندی زعفران و جلب نظر مشتریان است. تجربه چندین ساله در طراحی پکجینگ مواد­غذایی نشان میدهد مصرف کنندگان تمایل زیادی برای دیدن بخشی از محصولی که خریداری میکنند دارند، و این ضرورت در خرید ادویه گرانبهای زعفران در بازار خارجی دو چندان میشود.
ظروف شیشه ای زعفران در مدل های مختلف با درب های آلومینیومی، چوب پنبه و بامبو در بازار موجودند.
بطری های شیشه ای به دلیل نفوذ ناپذیری زعفران را در برابر رطوبت، بو و میکروب ها حفظ میکنند، قابل استفاده مجدد و بازگشت به چرخه طبیعت هستند که خود مزیت مهمی نسبت به دیگر انواع بسته بندی بشمار میاید. پیشنهاد ما استفاده از درب آلومینیومی جهت حفظ ماندگاری عطر زعفران در طولانی مدت است.

ظروف فلزی زعفران

همانطور که پیشتر گفتیم ظروف فلزی و شیشه ای جزء بهترین گزینه ها برای بسته بندی زعفران هستند، مقاومت فلز در برابر ضربه و نفوذ نور و بو موجب شده تا این نوع ظروف محبوبیت خاصی در صادرات داشته باشد. قابلیت استفاده مجدد از قوطی های فلزی و بازیافت پذیری از جمله ویژگی های مثبت این متریال است.
ظروف فلزی زعفران در طرح های خاتم و اختصاصی موجود میباشند. در سالهای اخیر استفاده از طرح خاتم میان بازرگانی های زعفران ایرانی بسیار رواج پیدا کرده است. این ظروف در وزن های مختلف از نیم گرم تا 500 گرم در بازار موجود است.
طراحی بسته بندی فلزی زعفران بصورت اختصاصی میتواند در نمایش شخصیت برند بسیار تاثیرگذار باشد. ناگفته نماند طراحی این ظروف شامل هزینه های بالایی خواهد بود. گروه طراحان عرفان مفتخر به طراحی بسته بندی های لوکس و اختصاصی زعفران برای شرکت های شناخته شده و مطرح صادراتی ایرانی میباشد.

نمونه طراحی اختصاصی قوطی فلزی تامسی
ظروف پلاستیکی زعفران

ظروف پلاستیکی

از مرسوم ترین ظروف نگهدارنده زعفران، ظروف پلاستیکی میباشد که به دلیل تنوع در سایز و فرم طرفدار زیادی در بازار داخلی دارد. قیمت مناسب و اندازه های مختلف برای انواع وزن های زعفران از جمله موارد مثبت استفاده از این ظروف است.

ظروف پلی کریستال در اشکال گرد، مستطیل و استوانه ای که به گوهر، آذین و یا اطلس معروف میباشند جهت بسته بندی انواع زعفران نگین، پوشال و سرگل بکار میروند. استفاده از این نوع ظروف برای عرضه به بازار داخلی توصیه میشود.

رنگ در بسته بندی زعفران

زعفران ایرانی از سالها پیش با پکجینگ قرمز رنگ شناخته میشود. استفاده از رنگ مناسب در پکجینگ موادغذایی تاثیر بسزایی در فروش آن دارد اما این الزاما بدین معنا نیست که در طراحی بسته حتما باید رنگ قرمز بکار برده شود!
بکارگیری رنگ های مختلف در بسته بندی ریشه در فرهنگ و سنت های هر جامعه دارد و از قانون خاصی پیروی نمیکند اما روانشناسی ثابت کرده هر رنگ مفهوم خاصی دارد و اگر در جای مناسب استفاده شود موجب افزایش علاقه مصرف کننده به خرید میشود.
با افزایش تمایل کشورهای اروپایی به خرید زعفران ایرانی، توجه به ذائقه بازار جهانی سبب شده تا در سالهای اخیر شاهد استفاده از رنگ های متنوع تری در بسته بندی زعفران باشیم. طراحان ما در گروه طراحان عرفان با الهام گیری از گل برگ های بنفش این طلای سرخ و ترکیب آن با شیوه چاپ طلاکوب تجربه مثبت و جدیدی در بازار صادرات زعفران برای شرکت های مطرح ایرانی رقم زده اند.

انواع بسته بندی زعفران

زعفران با ارزش ترین کالای صادراتی ایران است که در سالهای اخیر با در دست گرفتن بازار صادرات آن توسط کشورهایی از جمله اسپانیا و افغانستان، دستخوش ناملایماتی شده است.
اخذ گواهینامه ها و استانداردهای بین المللی از ملزومات صادرات زعفران است که طبق قوانین کشور مقصد متغیر خواهد بود.
استانداردهای ISO ، HACCP، FDA، گواهینامه حلال، و گواهینامه CERES اتحادیه اروپا مخصوص موادغذایی ارگانیک، از جمله مجوزهای مورد نیاز جهت صادرات زعفران به کشورهای دیگر میباشد.
تجارب ارزشمند ما در گروه طراحان عرفان محدود به طراحی و چاپ بسته بندی نمیشود و به اشتراک گذاشتن آن در زمینه صادرات و اخذ مجوزهای لازم جهت گمرک برگ زرینی بر افتخارات ما می افزاید.

همچنین تخصص 15 ساله ما در طراحی و چاپ  بسته بندی زعفران و همکاری دیرینه با شرکت های مطرح تولید و صادرات زعفران، موجب شده تا در امر مشاوره و برندینگ شرکت های نوپا در این حوزه تجارب ارزنده خود را در اختیار این عزیزان گذاریم.

ثبت اطلاعات صحیح در مورد برند از جمله مواردی است که پس از طراحی بسته بندی، توجه مشتریان را به خود جالب میکند:

تعبیه قسمتی برای اطلاعات روی بسته بندی،

ثبت نشان های استاندارد داخلی و بین المللی،

وزن دقیق محصول،

تاریخ تولید و انقضا از جمله الزاماتی است که باید روی بسته ها درج شوند.

برای کسب اطلاعات دقیق تر و تخصصی در مورد تعرفه و مشاوره طراحی بسته بندی کافیست با همکاران ما در گروه طراحان عرفان تماس بگیرید.

دریافت مشاوره رایگان