آیا شغل شما به وب سایت نیاز دارد؟

دسته بندی :

طراحی وبسایت

طبق مطالعات اخیر ،46 % مشاغل کوچک در ایران وب سایت ندارند و تقریبا نیمی از این مشاغل مردد در ساخت وب سایت در آینده نزدیک هستند.

اگر شما مشتری دارید ، به یک وب سایت نیاز دارید…

بله، به همین سادگیست. بیش از80 % مشتریان قبل از خرید به صورت آنلاین تحقیق میکنند. اگر شما  سایت نداشته باشید، عامل اصلی فروش را از دست می دهید. تقریبا شغلی وجود ندارد که از داشتن وب سایت منفعتی نبرد. هنگامی که وب سایت به بازار، رستوران ها و سرویسهای تحقیقاتی وارد شد ، مشتریان حق انتخاب بیشتری پیدا کردند. آنها می توانند اقلام را تقریبا از هر کجای جهان خریداری کنند ، می توانند به راحتی یک رستوران جدید را با جستجوی آنلاین بیابند ، در حالی که ممکن است هنوز هم معرفی شفاهی سرویسها تقاضا شود اما افراد احتمالا درباره آنها قبل یا بعد از دریافت پیشنهاد از سوی شخصی، جستجو می کنند. اگر شغلتان وب سایت ندارد حتی عالی ترین معرفی شفاهی هم نمی تواند شما را از ابهام نجات دهد . اگر مردم شما را به صورت آنلاین نتوانند پیدا کنند ، احتمالا در جای دیگر به دنبال شما نخواهند بود.

چرا برخی مشاغل وب سایت ندارند؟

به نظر می رسد هزینه ،یکی از مهمترین فاکتورهایی است که تعیین می کند یک شغل کوچک میتواند وب سایت داشته باشد… اما طرح یک وب آنقدر پرهزینه نیست . بسیاری از مشاغل کوچک ( مخصوصا مشاغلی که نیازمند بازرگارنی نیستند ) می توانند با یک سایت خیلی ساده شروع کنند…حتی با یک صفحه پیرامون محصولات سرویسها واطلاعات تماس. صاحب هر شغل کوچکی بایستی به دنبال ساخت یک وب سایت –یا حتی فقط یک صفحه وب باشد .با وجود این ، حتی اگر به شخصی پیشنهاد یک محصول خاص را بدهند ، اگر آن شخص آن محصول را به صورت آنلاین جستجو کند و چیزی نیابد ،ممکن است حقیقتا دیگر خود را برای جستجوی بیشتر به زحمت نیندازد.

یک وب سایت تهیه کنید- همین حالا این کار را انجام دهید . همه مردم تعریف بودجه را میدانند و یک شغل کوچک – مخصوصا یک شغل جدید – ممکن است به خاطر نداشتن سرمایه مورد نیاز نتواند آنگونه که میخواهد خود را به بازار عرضه کند. اما ساختن وب سایت کار پر هزینه ای نیست . بازدهی سایت گسترده است  و همیشه ارزش سرمایه گذاری دارد . در صورتی که شما با یک سایت ساده یا تک صفحه ای شروع به کار کنید ، می توانید همراه با پیشرفت کارتان آن را نیز گسترش دهید و شانس بیشتری در بودجه عرضه به بازار داشته باشید.

هنگام ساخت سایت برای شرکتتان این موارد را در نظر بگیرید:

مطمئن شوید که وب سایتتان mobile friendly است :

تعداد افرادی که از تلفن های هوشمند و یا تبلت برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند رو به افزایش است . اگر سایتتان به خوبی ارائه نشود ، ممکن است آن را دنبال نکنند . حتی مهم تر از این، سایت های mobile friendly در نتایج جستجوی گوگل از طریق موبایل حمایت می شوند .

طراحی واکنشگرا

SEO را به خاطر بسپارید :

اگر شخصی حرفه ای سایت شما را طراحی می کند، بایستی آن را با توجه به بهینه سازی برخی موتورهای جستجوی مقدماتی طراحی کند. حتی اگر سایتتان یک صفحه باشد ، کلمات کلیدی خاصی وجود دارند که بایستی در آن گنجانده شوند .

نقش seo در طراحی سایت
وب سایت ها قابل تغییر هستند :

بر خلاف بروشورهایی که چاپ میکنید، یا تبلیغاتی که انجام داده اید ،سایت ها قابل تغییر هستند. اگر شما رستوران داشته باشید و بخواهید منو را تغییر دهید به راحتی میتوانید این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. اگر کارتان به صورت تصاعدی رشد کند و شما نیاز به سایت بهتری داشته باشید، میتوانید این کار را انجام دهید و البته داشتن سایت به این معنی است که مرتبا باید آن را به روز رسانی کنید.