طراحی گرافیک در کسب و کار امروز

امروزه استفاده از طراحی گرافیک نه تنها از حیث زیباشناسی مورد توجه است، بلکه در دنیای تجارت، بازاریابی و برندسازی جایگاه ویژه ای دارد. بطوری که طراحی گرافیک در تبلیغات حرف اول را درعرصه بازاریابی وفروش میزند. استفاده از طراحی گرافیک منحصر به فرد می تواند جایگاه محصول را در میان مشتریان از مرزهای ملی به فراملی انتقال دهد بطوریکه امروزه بهترین زبان برای معرفی و بازاریابی محصولات طرح های گرافیکی می باشد.

مایلید درباره خدمات طراحی گرافیک عرفان بیشتر بدانید؟

گروه طراحان عرفان با داشتن تیم گرافیست حرفه ای تاکنون توانسته است با خلق طرح های گرافیکی منحصر بفرد، توجه و رضایت مخاطب عام وخاص را کسب نماید. هدف غایی گروه طراحان عرفان در زمینه طراحی گرافیک، خلق بهترین طرح بطوریکه مخاطبان ومشتریان دیگر خود را جزیی از اثر و طرح یابند می باشد و مخاطب به عنوان رسانه، تبلیغات محصول را برعهده می گیرد.

zhapinak logo design

به طور کلی مجموعه خدمات گروه طراحان عرفان در زمینه طراحی گرافیک شامل موارد زیر میباشد:

1. طراحی لوگو و لوگوتایپ

به طور حتم طراحی لوگو یک موسسه، مجموعه یا برند تجاری اولین و مهمترین قدم در راه اندازی آن میباشد. طراحی لوگو از این حیث که اولین بازخورد را به مخاطب در مورد خدمات یا مجموعه شما میدهد بسیار مهم است. طراحی لوگو یکی از چالش برانگیزترین و در عین حال تخصصی ترین شاخه ها در طراحی گرافیک می باشد.

خلق نشانی مجرد و خاص کمتر از خلق یک اثر هنری نمی باشد.
نشان یا لوگو یا آرم، عنصری گرافیکی از علائم یا نشانه هاست بطوری که با حروف یا قلم خاصی تنظیم یا به صورت ویژه اما خوانا چیده شده‌ است.

شکل، رنگ، سبک حروف و … باید مشخصاً از دیگر علایم مشابه بازار متفاوت باشد. نشان‌ طرح ملموسی برای نشان دادن کالا، خدمات یا ماهیت برند مورد نظر است، همچنین خصوصیات سازمانها را شرح می‌دهد.
بسته به نوع سازمان و مخاطبین شما میتوان از نوع خاصی از لوگو استفاده کرد.

3. طراحی گرافیک پکیج همایش و سمینار

در سال های گذشته شاهد افزایش روز افزون انواع همایش های آموزشی، علمی، پژوهشی و … در سطح کشور بوده ایم، مطمئنا در مقام یک برگزار کننده همایش یکی از دغدغه های مهم برگزاری هر چه بهتر همایش و بازخورد مثبت از سوی میهمانان میباشد. گروه طراحان عرفان در زمینه طراحی گرافیک برای همایش های مختلف تجربه های زیادی دارد و در این مورد مشاوره و خدمات بسیاری به برگزار کنندگان محترم همایش ها ارائه می دهد. از جمله خدمات این گروه در زمینه طراحی گرافیک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

طراحی نشان و لوگوی همایش، طراحی پوستر همایش، طراحی استندها و تبلیغات محیطی همایش، طراحی بیلوردهای اطلاع رسانی همایش، طراحی بروشور های راهنما و اطلاع رسانی، طراحی کارت های دعوت و اوراق همایش شامل: فرم های ثبت نام، کارت های هویت، طراحی ساک دستی، طراحی پوشه و … و طراحی و ساخت تندیس همایش.

2. طراحی گرافیک هویت سازمانی

در طراحی گرافیک، هویت سازمانی یا Corporate identity به هویت شرکت یا هویت نام تجاری گفته میشود که باعث ایجاد تصویر کلی از یک برند و یا یک کسب‌ و کار در ذهن عموم مردم، مانند مشتریان، سرمایه‌گذاران و کارمندان می شود و در واقع شخصیت یا هویتی بصری است که معمولا بر بازار فروش خاص و یا فعالیت اقتصادی عمومی یک شرکت تأثیرگذار باشد.

هویت سازمانی شامل نشان، انتخاب رنگ منحصر به فرد و متمایز کننده از سایر برند ها، طراحی اوراق و مکاتبات داخلی، شکل کلی ارائه برند در حوزه های مختلف مانند محل قرار گیری نشان در تبلیغات، صدای برند، نحوه حضور برند در وب و… ، شعارهای تبلیغاتی بوده و می‌تواند در مورد یک برند یا نماد بازرگانی و یا یک فروشگاه به کار رود.

طراحی گرافیک هویت سازمانی معمولا در اولین قدم پس از طراحی نشان با انتخاب رنگ و طراحی حروف و طراحی اوراق اداری سازمان شروع میشود.

4. طراحی کاتالوگ، بروشور و اوراق تبلیغاتی

کاتالوگ کتابچه معرفی کالا، خدمات، امکانات و توانمندی های یک مجموعه یا برند تجاری می‌باشد که از طرف تولید کننده، موسسه، شرکت به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی کلی کالا یا خدمات ارائه می‌شود که هدف از آن افزایش فروش بوده. در طراحی کاتالوگ بیشتر به جنبه تجاری، بازاریابی و جذب مخاطب توجه می‌شود اما برعکس بروشور بیشتر به جزئیات و اطلاعات فنی و نحوه استفاده می‌پردازد.

بروشور کتابچه راهنمای معرفی و نحوه استفاده از جزئیات کالا، خدمات، امکانات و… می‌باشد که از طرف تولید کننده  به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی دقیق و راهنمایی بیشتر در استفاده ارائه می‌گردد.
به طور مثال یک کارخانه محصولات آرایشی و بهداشتی برای معرفی محصولات خود کاتالوگ را (معمولا با برجسته نمایی در تاثیر گذاری) برای پزشک‌ها و داروخانه‌ها ارسال می‌نماید و همین تولید کننده بروشور هر محصول را برای معرفی نحوه استفاده، معرفی ممنوعیت‌های استفاده در موارد خاص و همین طور عوارض جانبی و… در بسته‌بندی هر محصول قرار می‌دهد.

 

در طراحی گرافیک از کاتالوگ به عنوان بازاریابی غیر مستقیم اما موثر یاد میشود، کاتالوگ در زمانی که حضور ندارید میتواند معرف شما، محصولات و خدمات مجموعه شما باشد. از این رو طراحی کاتالوگ امری مهم تلقی میشود. استفاده از تصاویر مناسب و با کیفیت، رعایت قوانین هویت سازمانی برند(رنگ برند، قلم مورد استفاده و …)، استفاده به جا از متون و پرهیز از زیاده گویی، انتخاب رنگ، طراحی لی اوت همخوان با نوع محصول مورد ارائه، انتخاب قطع مناسب برای کاتالوگ از نکات کلیدی در طراحی کاتالوگ محسوب میشود.

 

همچنین اوراق تبلیغاتی دیگری نیز مورد استفاده قرار میگیرند که شامل طراحی فولدر تبلیغاتی، طراحی تراکت تبلیغاتی، طراحی پمفلت آموزشی، طراحی پوستر و … می باشند.

5. طراحی کاراکتر تبلیغاتی

بطور حتم یکی از خدمات طراحی گرافیک ، طراحی کاراکتر تبلیغاتی است. کاراکتر تبلیغاتی، شخصیتی است که برای کمک به اهداف تبلیغاتی برند، شرکت و یا محصول خاص و همچنین ایجاد تاثیرگذاری و ارتباط هرچه بیشتر مشتریان و مخاطبین خلق می‌شود. به بیان دیگر کاراکتر تبلیغاتی وسیله ای است که به کمک آن برند ها و شرکت ها می توانند ارتباطی تاثیر گذار و ماندگار را با مخاطبین خود برقرار کنند.
از دیدگاه خلاق، همه نیازمند خلق یک شخصیت تبلیغاتی برای برند خود هستند. فارغ از اینکه شما چه نوع محصول یا خدماتی ارائه میدهید، استفاده از طراحی گرافیک در طراحی شخصیت ها میتوانند به معرفی برند شما کمک کنند.

طراحی گرافیک یک کاراکتر تبلیغاتی خوب کمک بسیاری به ارتقاء هویت سازمانی برند و یا ایجاد شرایطی برای برقراری ارتباط بیشتر با مخاطب می کند، شخصیت های تبلیغاتی بازه گسترده ای از صنایع غذایی تا خدمات هوایی و محصولات صنعتی دارند، شاید یک برند مطرح و بزرگ را بتوان از روی لوگو آن شناخت ولی زمانی که شخصیت تبلیغاتی برای این برند طراحی میشود و محصولات یا خدمات با استفاده از این شخصیت به مخاطب عرضه میشوند، این امر باعث تاثیر گذاری بیشتر در ذهن مخاطب میگردد. در بیشتر موارد برندها با شخصیت آنها راحت تر به ذهن سپرده می شوند، تنها با اشاره به میمونی سوار برموتور میتوان به یاد برند چی توز افتاد.
شخصیت تبلیغاتی شرکت یا برند شما می تواند با الهام گرفتن از اسم برند یا نوع خدمات و محصولات، با متدهای تصویر سازی در طراحی گرافیک اجرا شود، در طراحی کاراکتر تبلیغاتی حتما باید مخاطبین بزرگسال در نظر گرفته شوند

طراحی کاراکتر تبلیغاتیطراحی کاراکتر تبلیغاتیadvertising character design

این مقاله به شما کمک میکند پاسخ سوالات خود را درباره

خدمات طراحی گرافیک بیابید!

6. طراحی گرافیک جلد کتاب و مجله

شاید بتوان جلد کتاب را در نگاه اول اولین عامل برای انتخاب آن از طرف خریداران در نظر گرفت. در حقیقت جلد کتاب، مهمترین بخش از یک کتاب است. طراحی گرافیک جلد کتاب باید به گونه ای باشد که اطلاعاتی از محتوای کتاب ارائه بدهد. نکته دیگری که در صنعت نشر مهم است، جذب خریدار کتاب است که با جذابیت جلد کتاب، طبعاً فروش کتاب بالا رفته و موجب افزایش تیراژ کتاب می‌شود. بنابراین، جلد علاوه بر آنکه یک محافظ است؛ در تشویق مخاطب برای خرید مطالعه و در کل استقبال از محصول مورد نظر، سهم مهمی دارد. از این رو طراحی گرافیک جلد کتاب کاری بسیار تخصصی است که با سرنوشت یک کتاب در هم آمیخته است.

از سوی دیگر در اکثر کتاب‌ها و مجلات موجود، در صفحه‌ آرایی، از صفحات به صورت بهینه و درست استفاده نمی‌شود و باعث بالا رفتن تعداد صفحات و طبعاً بالا رفتن قیمت تمام شده کتاب و در آخر فروش کمتر می‌شود. صفحه‌ آرایی یک کار کاملاً تخصصی است و نیاز به تجربه کافی و آگاهی از کلیه مراحل تولید کتاب و مجله دارد. گروه طراحان عرفان افتخار دارد تا با داشتن تیم با تجربه و متخصص در زمینه طراحی جلد و صفحه آرایی انواع کتاب و مجله در قطع های مختلف در خدمت ناشرین و مولفین محترم باشد.

تعرفه و قیمت طراحی طراحی گرافیک

امروزه اغلب مشتریانی که برای انجام نمونه کارهای گرافیکی به شرکت های طراحی گرافیک مراجعه می‌کنند سوالی مشترک در ذهن دارند و می‌خواهند بدانند هزینه‌ای که باید برای نمونه کارهای طراحی گرافیک پرداخت کنند چقدر است؟ و این برآورد هزینه چگونه محاسبه می‌شود؟

معمولاً هزینه‌ای که برای انجام نمونه کارهای گرافیکی به مشتریان اعلام می‌گردد با توجه به نوع کار و میزان سختی یا آسان بودن و همچنین تعداد ساعاتی که برای آن صرف شده، محاسبه می‌شود. اما در این بین مواردی نیز وجود دارند؛ مثل طراحی کارت ویزیت و یا  طراحی لوگو که قیمت پرداختی آن‌ها نرخ ثابتی داشته و باعث می‌شود مشتریان هزینه‌‌ای اضافی در این مورد پرداخت نکنند.

catalog design by erfan