طراحان یک شرکت طراحی گرافیک را بهتر بشناسید


ویژگی های یک شرکت طراحی گرافیک

 

هر کسب و کار برای پیشرفت و تبلیغات خود، نیاز به همکاری با یک شرکت طراحی گرافیک دارد که اگر نتواند این فرآیند را به درستی مدیریت کند، ممکن است این فرآیند کمی ناهموار و ناموفق شود. برای اینکه بتوانید در ارتباط با طراحان یک شرکت طراحی گرافیک موفق باشید نکاتی را در ادامه با شما در میان می گذاریم.

واقع بین بودن در تعیین زمان

در تعیین زمان پایان پروژه با طراحان شرکت به توافق برسید و برای مواردی مثل طرح اولیه، طرح نهایی و اثر چاپ شده، زمان مورد نظرتان را پیشنهاد دهید. با این حال، درک کنید که در طراحی گرافیک ایده‌ پردازی یا اجرای برخی طرح‌ها یا ویرایش‌ آنها به زمان بیشتری نیاز دارند (به عنوان مثال، فقط یک ثانیه طول می‌کشد تا شما بگویید زمینه تصویر باید پاک شود، اما انجام آن ممکن است ساعت‌ها زمان نیاز داشته باشد.)

نمونه ارائه دهید

ارائه نمونه هایی از طرح هایی که می‌پسندید، به احتمال زیاد بهترین راه برای سرعت بخشیدن به روند طراحی گرافیکی است. یک عکس یا تصویر ارزش هزار کلمه را در درون خود دارد. شما ممکن است فکر کنید که این شغل وظیفه طراح است و به شما ارتباطی ندارد اما درک این نکته مهم است که فرآیند طراحی نیازمند همکاری است و هرچه نظر خود را شفاف تر بیان کنید، احتمال این موضوع که طراح گرافیک نتیجه نهایی نزدیک‌تری به نظر دلخواه شما ارائه دهد بیشتر است.

طرح اولیه معمولا بدون اشکال نیست

علت این که این مرحله طرح اولیه نامیده می شود این است که تنها یک نقطه شروع در فرآیند طراحی گرافیک است. آن را به عنوان اولین گام در مسیر رسیدن به نتیجه نهایی در نظر بگیرید. این مرحله، نقطه‌ای است که اطلاعات و نظراتی که به طراحان شرکت طراحی گرافیک منتقل می‌کند حائز اهمیت است و یک طراح گرافیک خوب از پیشنهادات و انتقادات سازنده شما قدردانی خواهد کرد.

با جزئیات نظر خود را بیان کنید

متأسفانه گفتن جملاتی مانند اینکه بگویید طرح باید جذاب تر باشد، اصلا مشکل گشا نیست. اصلا معنی و منظور این جمله چیست؟ منظور و معیار شما از جذابیت چیست؟ مثال‌های جزیی‌تر و یا توصیفات بیشتر بسیار کمک خواهند کرد، و طراح گرافیک شما قدردان این دسته از اطلاعات خواهد بود. این دو موضوع که طراح گرافیک خود را محدود نکرده باشید و این که انتظار داشته باشید ذهن شما را بخواند کاملا با هم تفاوت دارند!

تمام قسمت ها را در نظر بگیرید

در طراحی گرافیک پنج قسمت اصلی وجود دارد. در هنگام ارائه بازخورد به طراح گرافیک، نظر دادن بصورت جداگانه در مورد هر یک از اجزاء طرح، کمک می کند که نتیجه نهایی به آنچه که مورد نظر شماست نزدیک تر باشد. خوب است این نکته را در نظر بگیرید که طراح گرافیک برای خلق یک اثر گرافیکی از خلاقیت و سال‌ها تجربه و دانش خود استفاده کرده است و هیچ چیز را بدون علت طراحی نکرده است. پنج قسمت اصلی یک طرح گرافیکی عبارت اند از:

  • رنگ
  • فونت
  • تصاویر
  • چیدمان
  • زیبایی شناسی

در آخر یادآوری این نکته خوب است که درک طراح گرافیک و دیدن مسائل از نظر او می‌تواند کمک زیادی به شما در فرآیند طراحی بکند.