خدمات شرکت طراحی گرافیک محیطی

دسته بندی :

خدمات یک شرکت طراحی گرافیک

 

شرکت طراحی گرافیک محیطی شرکتی است که با داشتن نیروهای متخصص و حرفه‌ای در زمینه‌های طراحی گرافیک، طراحی صنعتی، معماری و دکوراسیون داخلی و… فعالیت می‌کند. این شرکت‌ها با توجه به نیازهایی که در جامعه وجود دارد، تمام تلاش خود را به کار می‌بندند تا پاسخی مناسب به متقاضیان ارائه دهند.

طراحی گرافیک چیست؟

طراحی گرافیکی یعنی به کار بستن تکنیک‌های متفاوت برای ساختن آثار دو بعدی و گاه سه بعدی بر روی سطوح‌ مختلف، تا از این طریق پیام خاصی به مخاطب منتقل شود. معمولاً سطوحی که برای این کار استفاده می‌شوند باید گسترده باشند تا طراحی‌های گرافیکی به آسانی روی آن‌ها پیاده‌سازی شوند. البته این طرح‌ها را می‌توان روی دیوار، صفحات نمایشگر، پارچه، کاغذ، چوب، پلاستیک‌ و یا حتی فلزات نیز اجرا کرد. انجام این طراحی‌های گرافیکی بعد از صنعتی شدن کارها و همزمان با روی کار آمدن تبلیغات برای کالاها و خدمات، روز‌به‌ روز پیشرفته‌ تر و فراگیرتر شد. از جمله این طراحی‌های گرافیکی می‌توان به نقاشی، عکاسی، تکنیک‌های مربوط به چاپ و… اشاره کرد. به طور کلی یک طرح گرافیکی ساده‌ترین و در عین حال تاثیرگذارترین راه برای برقراری ارتباط با مخاطب از طریق تصاویر و دیدن آن‌ها می‌باشد.

آشنایی با طراحی گرافیک محیطی

طراحی گرافیک محیطی (Environmental Graphic Design) که در اختصار به آن (EGD) نیز می‌گویند، یکی از رشته‌های هنری دانشگاهی است که در بطن خود رشته‌های مختلف دیگری را از جمله طراحی گرافیک، طراحی داخلی، طراحی صنعتی، برنامه‌ریزی شهری، جغرافیا و معماری جای داده است. در طی چندین سال گذشته و با پیشرفت هرچه بیشتر تکنولوژی در زمینه طراحی گرافیک محیطی، شرکت‌ها و مراکز بسیاری توانسته‌اند با استفاده از این رشته هنری به مکان‌ها و محیط‌های مختلف شهری از جمله نمایشگاه‌ها، طراحی‌های شهری، محیط‌های کاری کارمندان، فضاهای عمومی و… هویت بخشیده و زیبایی‌های ظاهری آن‌ها را چندین برابر کنند.

خدمات طراحی گرافیکی

معمولاً شرکت طراحی گرافیک محیطی خدمات بسیاری را در زمینه‌های متفاوت طراحی به مخاطبان ارائه می‌دهد. این خدمات در 3 دسته کلی معمولا تقسیم می‌شوند که در ادامه پیرامون آن‌ها توضیح می‌دهیم.

تصویرسازی‌های گرافیکی

تصویرسازی‌های گرافیکی اغلب برای تصاویر کتاب‌های داستانی کودکان، کتاب‌های درسی، کتاب‌های علمی و آموزشی، نشریات، مطبوعات، مجلات و… استفاده می‌شوند.

گرافیک‌های محیطی

در این دسته طراحان با توجه به رنگ‌ها و طرح‌های متفاوتی که در نظر دارند و همچنین محیط و ویژگی‌های آن، طرح‌های متفاوت و متناسبی را به اجرا در می‌آورند. ارتباطات بصری شامل مواردی چون طراحی لوگو، پوستر، طراحی‌های روی جلد کتاب‌ها و مجلات، طراحی وب‌سایت و… می‌شوند.

نمونه‌ کارهای طراحی گرافیکی

همان‌طور که می‌دانید امروزه، گرافیک و کارهای هنری به یک صنعت پویا و رو به رشد تبدیل شده است. یک شرکت طراحی گرافیکی با بهره‌گیری از افراد متخصص در زمینه‌های زیر می‌تواند خدمات و نمونه‌ کارهای مختلف زیر را ارائه کند.

  1. طراحی و تولید ابزارهای گرافیکی
  2. طراحی برند و هویت سازمانی
  3. طراحی لوگو و نام تجاری
  4. طراحی لیبل‌های بسته‌بندی
  5. عکاسی‌های صنعتی و تبلیغاتی
  6. انجام مشاوره تبلیغاتی
  7. مدیریت کردن پروژه‌ها

به طور کلی می‌توان گفت یک شرکت طراحی گرافيك محيطي موفق باید علاوه بر داشتن نیروهای متخصص و توانا، باید به علوم و فنون تخصصی گرافیکی، مهارت کار با نرم افزارهای مختلف گرافیکی و همچنین مباحث جامعه‌شناسی و روانشناسی آشنا باشد.