سفارش طراحی لوگو و نکات مهم قبل از آن


سفارش لوگو

اگر صاحب یک کسب و کار هستید اصلا فرق نمی‌کند که کسب و کار شما بزرگ است یا کوچک باشد، شما حتما باید یک لوگو یا نشانه داشته باشید که مخاطب یا مشتری شما از آن به عنوان کسب و کار یا برند شما یاد کند.

اگر می‌خواهید از ایده خود پول در بیاورید و کسب درآمد داشته باید برای ایده خود یک لوگو یا نماد داشته باشید حتی اگر ایده شما ساخت صنایع دستی و فروش آن به اطرافیانتان باشد. امروز در این مقاله در مورد سفارش طراحی لوگو و نکات مهم قبل از آن صحبت می‌کنیم.

همانطور هم که خودتان می‌دانید لوگو یکی از نکات بسیار مهم است که به کسب و کار جان می‌بخشد. سفارش طراحی لوگو را باید به کسی بسپارید که در این زمینه مهارت و تجربه بالایی داشته باشد. در ادامه چند نکته را با شما در میان می گذاریم که اصولا طراحان لوگو باید آن را بلد باشند اما با این حال بهتر است به عنوان صاحب برند یا کسب و کار شما هم اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید.

از پیرامون خود ایده بگیرید

برای طراحی یک لوگوی عالی و جذاب برای یک برند باید یک ایده خوب داشته باشید. برای همین اطلاعات خود را افزایش دهید و بگذارید فکرتان آزاد باشد تا بتواند راحت تصمیم گیری کند و از هرچیزی که می‌توانید استفاده کنید. در هنگام پیاده روی از طبیعت الهام بگیرید. به طور کلی کمی دقت بیشتر و تفکر در این موضوع می‌تواند ایده های جذابی به شما بدهد.

رقیب شناس باشید

جستجو در وب سایت‌ها یا پروفایل شبکه های اجتماعی رقبایتان می‌تواند برای تحلیل نوع طراحی نماد آن‌ها می‌تواند به شدت مفید باشد. البته شناختن رقبایتان فقط در این زمینه به شما کمک نمی‌کند بلکه در تمامی زمینه ها مانند طراحی استراتژی بازاریابی، معرفی برند و ورود به بازار و … هم به شما کمک می‌کند.

ایجاد یک هسته‌ی مفهمومی

دلیل اصلی برای طراحی یک لوگو تجاری ایجاد یک پیوند ماندگار با برند یا کسب و کار است. به همین دلیل خوب است که همیشه به گزینه‌هایی فکر کنید که می خواهید با شرکت یا محصول شما مرتبط باشند.
تمام کلمات توصیفی که می خواهید قسمتی از لوگوی شما باشند را یادداشت کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید جواهرات بفروشید به لغاتی مانند سنگ های قیمتی، زیبا، تجملی، منحصربه فرد،باشکوه و …فکر خواهید کرد. به همین شکل ترتیب یک هسته معنایی شکل می گیرد و به محض این که طراحی را شروع کنید،مزیت اصلی شما همین هسته مفهومی خواهد بود.

شما یا تیمی که برای این طراحی استخدام کرده اید می توانید از این هسته مفهومی جهت انتخاب نوع نوشته، رنگ ها و جلوه های خلاقلنه در طراحی لوگو کسب و کار استفاده کنید.

انتخاب نوع لوگو

این نکته پایه طراحی لوگوی شما پس از ایده خواهد بود پس کمی در مورد آن فکر کنید و با عجله در مورد آن تصمیم نگیرید!

پیکتوگرام شرکت اپل

لوگوها بصورت کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • لوگوتایپ مانند کوکاکولا
  • لوگو نماد مانند اپل
  • ترکیب نماد و تایپ مانند شرکت پوما

این موضوع را به خاطر داشته باشید که با این موارد اطلاعات اولیه در مورد طراحی لوگو یاد گرفتید که به شما کمک می‌کند در انتخاب طراح لوگو دید بازتری داشته باشید.