اهمیت و قیمت طراحی لوگو


قیمت لوگو و طراحی آن

همیشه وقتی به یک برند یا کسب و کار فکر می کنید اولین چیزی که معمولا به ذهن شما می رسد، لوگو آن برند است. لوگو نماد و معرف هر برند است و به همین دلیل باید برای طراحی لوگو حساسیت خاصی را به خرج دهید. مسائل مهمی در این زمینه مطرح است که قیمت طراحی لوگو یکی از مهم‌ترین آن‌ها است.
طراحی یک لوگوی خوب و با کیفیت، تاثیر زیادی بر روی برندسازی یک کسب و کار خواهد داشت. به همین دلیل تاثیر خلاقیت در طراحی لوگو نسبت به سایر اقلام گرافیکی خیلی بیشتر است.

طراحی لوگو داریس

لوگو چیست؟

لوگو یا ترجمه آن به فارسی “نشانه” بیانگر نمادین یک عبارت، شعار یا یک مفهوم است. لوگو مثل امضا که مخصوص هر فرد است و از روی آن می توان برخی از ویژگی های فرد را تشخیص داد، نشانگر و مشخصه مخصوصی برای هر برند، موسسه یا صاحب امتیاز آن است. لوگو یا نشانه در هر جایی که آن موسسه، برند یا فرد حضور داشته باشند، حضور دارد و همانند یک رد برجای مانده است.

انواع لوگو

لوگو و طراحی آن به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

  • لوگو تایپ

  • لوگو تصویر

  • لوگو ترکیبی

لوگو تایپ چیست؟

لوگو تایپ به مدلی از لوگوها گفته می‌شود که در طراحی آن‌ها تنها نام یا مخفف نام آن برند به کار برده می‌شود. در این مدل از لوگوها میزان اهمیت کار و حوزه‌ی فعالیت برند، سازمان یا صاحب امتیاز به وسیله شکل و رنگ استفاده شده برای نوشتن نام برند به مخاطب نشان داده می‌شود. مثال واضح برای این نوع از لوگو، لوگو نوشابه کوکاکولا است.

لوگو تصویر چیست؟

لوگو تصویر به مدلی از لوگوهایی گفته می‌شود که تنها از یک عنصر تصویری تشکیل شده باشند. این لوگوی تصویری معمولا بصورت خاصی رسم شده است و یا یک ویژگی خاصی دارد. در این مدل از لوگوها نام برند در اطراف تصویر برده نمی‌شود یا به صورتی نوشته شده است که در صورت نیاز بتوان آن را به راحتی حذف کرد.

لوگو تصویر بدون نیاز به وقت برای خواندن و درک مفهوم کلمات هویت برند و نام برند، گزینه مناسبی برای استفاده در تبلیغات هست. معروف ترین مثال این نمونه لوگو شرکت اپل (Apple) هست که نشانه آن یک سیب گاز خورده است.

طراحی لوگو gml

لوگو ترکیبی چیست؟

لوگو ترکیبی به مدلی از لوگوها گفته می‌شود که بصورت ترکیبی از دو عنصر متن و تصویر تشکیل شده باشد. در این مدل از لوگوها باید نام و در بعضی اوقات شعار تبلیغاتی برند با فونت و رنگ مناسب هویت برند نوشته شود و همچنین باید از تصاویر شاخص برای معرفی زمینه و حوزه کاری استفاده کرد. یکی از مثال‌هایی که در این دسته از لوگوها می‌توان زد، شرکت پوما است که نماد آن ترکیبی از اسم آن به علاوه یک ببر است.

قیمت لوگو

برای تعیین قیمت طراحی لوگو ، شما باید طبق خواسته یا نیازتان یکی از این انواع لوگو را انتخاب کنید. پایین ترین قیمت لوگو که به خلاقیت کم تری هم احتیاج دارد، طراحی لوگو تایپ است و بالاترین قیمت طراحی لوگو مربوط به لوگو ترکیبی است که به خلاقیت بسیار بالایی نیاز دارد.