طراحی لوگو را بهتر از همیشه سفارش دهید


طراحی حرفه ای لوگو ماریم

طراحی آرم تجاری

شرکت ها و سازمان ها برای اینکه بتوانند خود را به خوبی به مردم معرفی کنند نیاز دارند که ابتدا هویت خود را به بهترین شکل در معرض نمایش قرار دهند. یکی از مواردی که می تواند یک کسب و کار را به مخاطبانش معرفی کند، لوگو و طراحی لوگو است.

شرکت های طراح و گروه های طراحی که در شهرهای مختلف کشور مشغول به فعالیت هستند، بخصوص در شهر مشهد، تمام تلاش خود را بر این موضوع متمرکز کرده اند که بتوانند هویتی را برای سازمان ها و کسب و کارها ایجاد کنند تا به بهترین شکل ممکن تاثیرگذاری در ذهن مخاطب داشته باشند که این مساله جز با در نظر گرفتن طراحی هویت بصری و هویت سازمانی و در راس آن طراحی لوگو ممکن نیست.

نیاز مشتری در طراحی لوگو

مشتری با توجه به زمینه فعالیتی که دارد می بایست تمامی نیازهای خود را برای طراح  مطرح کند اما این پایان ماجرا نیست. از اینجا به بعد کار بزرگ  دیزاینر (Logo Designer)شروع می شود. طراح باید به دنبال تمامی جنبه های کسب و کار یا سازمان مشتری باشد و با دید جمع آوری اطلاعات هر آنچه را که می تواند در طراحی مد نظر داشته باشد را جمع آوری کند.

فردی که توانایی طراحی یک آرم را داشته باشد، معمولا طراح لوگو یا طراحی هویت بصری نامیده می شود. برخی افراد از طراح لوگو با نام طراح نشان تجاری نیز یاد می کنند اما باید در نظر داشته باشیم که این دو واژه، دو عبارت کاملا متفاوت هستند.

طراح آرم یا طراح آرم تجاری

طراح لوگو همان کسی است که صرفا لوگوی شرکت را طراحی می کند اما طراح آرم تجاری معمولا با قوانین و استانداردهای ثبت برند و نشان تجاری و همچنین کپی رایت و مسائل مرتبط با آن نیز آشنا است.

چرا باید طراحی لوگو را به طراح بسپاریم؟

یک طراح  با استانداردهای طراحی و دیزاین آشنایی کامل دارد و می داند که چه چیزی را کجا و با چه کیفیتی اجرا و طراحی کند. طراح لوگو با رنگ بندی آشناست و دانش استفاده از رنگ ها را در طراحی بکار می بندد. دانش استفاده از رنگ ها، تخصصی است که هر کسی نمی تواند آنرا به راحتی کسب کند و نیاز به تجربه و ممارست در کسب اطلاعات در خصوص روانشناسی رنگ ها دارد.
فاکتورهای مهم در طراحی یک لوگو حرفه ای
در اینجا به چند عامل مهم در طراحی حرفه ای لوگو و نشان تجاری اشاره خواهیم کرد.

روانشناسی رنگ ها

تاثیر رنگ در روح انسان چنان تاثیر شگرفی دارد که کمتر روانشناسی آنرا نقض کند. رنگ ها تاثیر زیادی در انتخاب مشتری دارند. حتی در موضوع ZMOT که گوگل به آن اشاره دارد، تاثیر رنگ در طراحی را بسیار پر اهمیت جلوه داده و تاکید می کند که از رنگ ها بیشترین بهره را ببرید تا بتوانید بیشترین جذب را داشته باشید.

المان های بصری

برخی موارد در طراحی، شکل خود لوگو را تحت تاثیر قرار می دهد. مثلا یک خط، شکل گرافیکی خاص، یک باکس، زوایا، یک آیکون (شمایل) و … می توانند در جذابیت لوگو تاثیرگذار باشند.

تایپوگرافی و طراحی نوشتاری

لوگوتایپ یا نوشتاری که طراحی می شود، تاثیر خوبی در برندینگ کسب و کار دارد از جهت آنکه نام شرکت یا کسب و کار همان لوگو است، می تواند بخاطرسپاری بهتری را برای مخاطب به ارمغان آورد.
در آخر، به شما پیشنهاد می کنیم سفارش آرم خود را به ما بسپارید تا ضمن بهره بردن از تجربه یک شرکت حرفه ای، ساختار کسب و کار خود را در حوزه طراحی متحول کنید.