طراحی بسته بندی لوازم آرایشی

دسته بندی :

محصولات آرایشی و بهداشتی یکی از پر طرفدارترین کالاهای مصرفی به حساب می آیند که ظاهر آنها در میزان فروش بسیار تاثیرگذار است. مخصوصا اینکه مخاطب هدف این محصولات زنان و دختران جوان هستند که اهمیت طراحی بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی را بیشتر می کند. بسته بندی لوازم آرایشی باید زیبایی محصول داخل خود را به خریدار نشان دهد.

در گروه طراحان عرفان ما برای طراحی بسته بندی محصولات لوازم آرایشی از کاغذ ها، متریال و روش ‌های چاپ منحصر به‌ فردی استفاده می کنیم که بسته بندی شما را متفاوت و خاص می کند . ما تجربه اجرا  بسته‌ بندی های موفق را برای قفسه‌ های فروشگاه‌ ها به مصرف‌ کنندگان داریم. در هر مدل کسب و کار، هدف ما طراحی بسته بندی محصولی است که آن را ارتقاء می بخشد و ارتباط پایداری را با مصرف کنندگان ایجاد می کند.

برای دریافت مشاوره رایگان طراحی بسته بندی لوازم آرایشی برند خود کلیک کنید.

نمونه طراحی بسته بندی لوازم آرایشی

صنعت آرایشی و بهداشتی  بسیار گسترده و رقابتی است. هر روز برند های آرایشی بهداشتی جدیدی متولد می شوند و محصولات زیبایی در همه جا قابل خرید هستند. به همین دلیل است که طراحی بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی مناسب می تواند تفاوت را در میان رقبا ایجاد کند. چه در حال راه اندازی لاین جدید لوازم آرایشی و چه سالهاست دارای برند آرایشی هستید، ما می توانیم به شما کمک کنیم تا راه حل های خلاقانه ای برای تغییر و تجربه فروش بهتر ایجاد کنید.

در زیر چند نمونه طراحی بسته بندی لوازم آرایشی که توسط ما انجام شده است را مشاهده می کنید:

طراحی بسته بندی لوازم آرایشی طراحی بسته بندی لوازم آرایشی طراحی بسته بندی لوازم آرایشی

انواع و ظروف بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

بسته بندی لوازم آرایشی دو نوع هستند: بسته بندی خارجی و بسته بندی داخلی. بسته بندی خارجی معمولا جعبه هایی مقوایی هستند که ظرف محصول داخل آنها قرار میگیرد. خود محصول هم درون بسته بندی داخلی قرار دارد.

انواع مختلفی از ظروف وجود دارد که برای برندهای لوازم آرایشی مناسب است و معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند. بخش بزرگی از محصولات معمولاً در یک شیشه، بطری یا تیوپ بسته بندی می شوند. بهترین بسته بندی آرایش برای برق لب و رژ لب عمدتاً در تیوپ ها یافت می شود، در حالی که پودرهای کرمی در ظروف بسته بندی فشرده مراقبت از پوست هستند. ریمل و برق لب هم معمولا در شیشه هایی کوچک با برس متصل به کلاهک قرار دارند.

ظروف شیشه ای

برای کرم صورت، انواع لوسیون مراقبت از پوست، محصولات پودری مانند پودر فیکس و حتی ژل مو از ظروف شیشه ای استفاده می کنند. از مزایا ظروف شیشه ای این است که در اندازه های مختلفی موجود هستند و دست شما را باز می گذارند. همچنین برای مقادیر کمتر محصول از این نوع بسته بندی استفاده می شود.

طراحی بسته بندی لوازم آرایشی

 

انواع بطری (پمپی)

بطری ها برای محصولاتی استفاده می شوند که باید بصورت پمپ استفاده شوند، مثل لوسیون های بدن، شامپو مو و شامپو بدن، بادی اسپلش و… .همچنین این نوع بسته بندی لوازم آرایش برای محصولاتی مناسب است که حجم بیشتری دارند. برای این بطری ها اندازه ها و شکل های گوناگونی موجود است.

 

طراحی بسته بندی لوازم آرایشی طراحی بسته بندی لوازم آرایشی

 

تیوپ

برای کرم های دست یا محصولاتی که مصرف کننده بطور کنترل شده می خواهد از آنها استفاده کند، تیوپ بهترین گزینه است.

 

طراحی بسته بندی لوازم آرایشی طراحی بسته بندی لوازم آرایشی

 

قطره چکانی

امروزه استفاده از سرم های پوستی در روتین بسیاری از افراد قرار گرفته است. اغلب این سرم ها داخل بسته بندی قطره چکانی قرار گرفته اند که مصرف کننده بتواند به راحتی از آن استفاده کند. (مثال: سرم ویتامین سی، سرم هیالورونیک اسید و …)

 

طراحی بسته بندی لوازم آرایشی طراحی بسته بندی لوازم آرایشی

انتخاب جنس ظروف بسته بندی لوازم آرایشی

جنس مواد مورد استفاده در ظروف بسته بندی لوازم آرایش باید علاوه بر جنبه زیبایی، از محصول محافظت هم بکند. انتخاب بسته بندی کار پر چالشی می تواند باشد چون باید ببینید که چقدر میخواهید برای برندتان هزینه کنید و اولویت در کار شما چیست.  عموما جنس بسته بندی محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی از شیشه، پلاستیک، بطری های مات یا پلاستیک شفاف است.

برای انتخاب بهترین نوع و جنس ظرف بسته بندی لوازم آرایشی برندتان از طراحان ما مشاوره بگیرید!

اهمیت طراحی بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی

از آنجا که ظاهر یک بسته بندی تاثیر مستقیمی روی فروش آن دارد، باید به طراحی بسته بندی لوازم آرایشی برند خود توجه ویژه ای داشته باشید. بسته‌بندی لوازم آرایشی و بهداشتی بر فروش، ایمنی محصول، تجربه مشتری و حتی حفظ محیط زیست تاثیر دارد.

۱. حفظ ایمنی و کیفیت محصولات:

بسته‌بندی مناسب می‌تواند محصولات را در برابر آسیب‌های حمل و نقل، آلودگی، تغییرات دما و رطوبت و حتی تماس با هوا محافظت کند. این کار باعث حفظ کیفیت و ایمنی محصولات می‌شود که برای محصولات آرایشی اهمیت دارد.

۲. ترغیب به فروش و تبلیغات:

بسته‌بندی جذاب می‌تواند مشتری را جذب کرده و تصمیم آن‌ها را برای خرید تسهیل کند. طراحی بسته بندی خلاقانه و جذاب نقش مهمی در تبلیغات و محبوبیت محصول دارد.

۳. تجربه بهتر مشتری:

آسانی در استفاده، بسته‌بندی قابل بازیافت و حتی طراحی‌های مناسب برای استفاده مجدد محصولات می‌تواند تجربه مشتری را بهبود دهد.

۴. حفظ محیط زیست:

بسته‌بندی‌های هوشمندانه و دوستدار محیط زیست می‌توانند مصرف منابع را کاهش دهند، بازیافت را ترویج کنند و کمک به کاهش زباله‌های پلاستیکی و مواد غیرقابل تجدید مصرف کنند.

۵. ارتباط با برند:

بسته‌بندی می‌تواند هویت برند را منعکس کند و ارتباط عاطفی مشتریان را با برند تقویت کند. این موضوع می‌تواند به شناخت برند کمک کرده و در ایجاد اعتماد مشتریان به آن نقش داشته باشد .به طور کلی، طراحی بسته‌بندی می‌تواند تأثیر مستقیمی بر موفقیت یک محصول داشته باشد.

طراحی بسته بندی لوازم آرایشی

اصول و نکات مهم قبل از طراحی محصولات آرایشی و بهداشتی

شناخت مشتری و بازار رقابتی

قبل از سفارش طراحی بسته بندی محصول باید ابتدا مشتری را بشناسید و نیاز های آنها را تشخیص دهید. اینکه بدانید دختران از این محصول بیشتر استفاده میکنند یا پسر ها؟ چه گروه سنی یا چه قشری مخاطب این محصول شما هستند؟ آیا برند شما لوکس است یا اکثر جامعه می توانند آنرا بخرند  و استفاده کنند؟

ما در گروه طراحان عرفان به شما کمک میکنیم تا علاوه بر شناخت مشتری، بازار رقبا را بهتر بشناسید بتوانید متمایز ظاهر شوید.

تحلیل تکنولوژی و مواد

انتخاب مواد مناسب با کیفیت و مطابق با استانداردهای بهداشتی و زیست‌محیطی و استفاده از تکنولوژی‌های نوین برای بهبود کارایی و ارزش محصول قبل از طراحی بسته بندی حائز اهمیت است.

ایمنی و  رعایت استانداردها

رعایت استانداردهای بهداشتی و ایمنی در تولید محصولات و ارزیابی دقیق و آزمون‌های محصولات به منظور تضمین ایمنی و کیفیت محصولات حائز اهمیت است.

زیبایی بسته بندی

طراحی بسته بندی لوازم آرایشی باید جذابیت بصری داشته باشد و توجه مصرف کنندگان را در نگاه اول به خود جلب کند.

همچنین باید در کنار زیبایی، کاربردی هم باشد و از آن به راحتی بتوانیم استفاده کنیم.

قیمت طراحی بسته بندی لوازم آرایشی

تعیین هزینه طراحی بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله نوع بسته بندی لوازم آرایش، جنس بسته بندی، اندازه آن، خدمات پس از چاپ و ظروف بسته بندی لوازم آرایش. هر کدام از این بسته بندی ها هزینه متفاوتی دارند. بنابراین بهتر است برای مشاوره بهتر و اطلاعات دقیق سفارش خود با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

طراحی لیبل محصولات آرایشی

طراحی لیبل محصولات ارایشی و بهداشتی یک فرایند مهم است که شامل طراحی و چاپ لیبل ‌ها یا برچسب‌ هایی است که بر روی بسته ‌بندی محصولات ارایشی و بهداشتی قرار می‌گیرد. این لیبل‌ ها عموماً شامل اطلاعات مهمی درباره محصول مانند نام محصول، ترکیبات آن، راهنمای استفاده، شرایط نگهداری، اطلاعات تماس با تولیدکننده یا واردکننده، نمادهای امنیتی و همچنین آرم ‌ها و طرح‌ های جلب توجه مشتریان می‌شوند.

طراحی لیبل محصولات ارایشی و بهداشتی نه تنها باید زیبا و جذاب باشد، بلکه باید اطلاعات مهم مربوط به محصول را  واضح و قابل فهم برای مصرف‌کننده ارائه دهد. استفاده از رنگ‌ های جذاب، فونت‌ های خوانا، تصاویر و طرح‌های متنوع می‌تواند به جلب توجه مشتریان کمک کند و در نهایت، انتخاب محصول را برای آن‌ ها آسان‌تر کند.

پالت رنگ در بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی

پالت رنگ در طراحی بسته بندی لوازم آرایش بسیار اهمیت دارد. پر استفاده ترین رنگ در بسته بندی محصولات آرایشی رنگ صورتی است. دلیل انتخاب آن هم واضح است! چون اکثر مخاطبین محصولات آرایشی و بهداشتی خانم ها هستند و رنگ صورتی معمولا رنگ مورد علاقه دختران است. البته استفاده از رنگ های متنوع و شاد و پترن ها در این محصولات بسیار دیده می شوند. در هنگام انتخاب رنگ باید به هویت برند خود، مصرف کنندگان و رقبا توجه کنید.  با توجه به هویت برند شما، ما کمک میکنیم تا بهترین پترن و رنگ را برای محصولات خود انتخاب کنید.

ایده طراحی بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی ایرانی

برند لافارر: انتخاب جسورانه رنگ ها!

بیشتر پالت رنگ برند لافارر را رنگ صورتی شکل میدهد. ترکیب رنگها در کنار بسته بندی ساده، زیبایی هویت این برند را بیشتر کرده است.

بسته بندی لوازم آرایش ایرانی

برند کالیستا: ترکیب رنگ و پترن خلاقانه!

طراحی بسته بندی برند کالیستا یکی از متفاوت ترین بسته بندی های محصولات آرایشی و بهداشتی ایرانی است. تصویرسازی های زیبا و خلاق ظاهری جوان و شاد به بسته بندی های این برند داده است.

بسته بندی لوازم آرایش ایرانی

برند ویت یو: رنگ های پاستلی همراه با تصویرسازی

کرم دست ویت یو به زیبایی رنگ های پاستلی را با تکرار یک پترن کامل کرده است. چیدمان زیبای این طراحی باعث شده تا از سایر رقبای خود متمایز شو و نظر مشتریان را به خوبی جذب کند.

بسته بندی لوازم آرایش ایرانی

برند این لی: همکاری رنگهای لوکس و خنثی

برخلاف برند های قبلی، این لی از رنگهای متنوع پرهیز کرده است و رنگ سفید و مشکی همراه با رنگ طلایی، رنگهای اصلی برند آرایشی این لی هستند. ترکیب این رنگها در کنار ظاهر شیک و لوکسی که به بسته بندی ها داده است، همزمان آنرا مدرن و بروز کرده است. همچنین فونت خاصی برای آن استفاده شده است که جلوه بسته بندی را بیشتر کرده است.

بسته بندی لوازم آرایش ایرانی

بسته بندی لوازم آرایش ایرانی

چرا گروه طراحان عرفان؟

14 سال پیش که گروه طراحان عرفان شروع فعالیت خود را آغاز نمود ، یکی از مهمترین اصولی که سرلوحه خود قرار داد ، داشتن صداقت و رفاقت با مشتریهای خود بود.

ما در گروه طراحان عرفان تجارت نمی کنیم! بلکه رفاقت می کنیم.

تمام مشتریان ما در طول این سالها تبدیل به بهترین دوستان ما شدند و تنها دلیل این صمیمیت و رفاقت ، داشتن صداقت در کار و دلسوزانه کار کردن ما برای مشتریان بوده است.
ما اعتقاد داریم که در جایگاه شغلی بسیار حساسی قرار گرفته ایم. به واقع و به تجربه مشاهده کردیم که در طی فعالیت این سالها ، یک مشاوره یا یک طرح خوب گرافیکی در زمینه طراحی بسته بندی ، طراحی لوگو و … چقدر توانسته است در فروش محصولات و زندگی یک کارآفرین و کارفرما تاثیر مثبت داشته باشد و چه افراد زیادی بابت این موفقیت مشغول به کار شده اند. پس ما به عنوان یک مجموعه تخصصی گرافیک در صنعت طراحی بسته بندی ایران  و همچنین مشاوره تبلیغاتی شغل بسیار حساسی داریم.

پس از گذشت چهارده سال از عمر گروه طراحان ، حالا با کوله باری از تجربیات بسیار ارزشمند در این مسیر حساس ، در قله تجربه و تخصص قرار داریم و با قدرت با مشتریان که قصد ورود به صنعت یا هر شغل دیگری دارند ، اعلام می کنیم که ما در کنارتان با صداقت و دلسوزی نسبت به سرمایه شما و کلی تجربه ارزشمند قرار داریم و شما نگران چیزی در این زمینه نباشید. هر طرح ، بسته بندی یا هر مورد تبلیغاتی که در این مجموعه خلق و ارائه می گردد ، نتیجه یک کار تیمی و دلی می باشد که زیر نظر جوانان متخصص و با وجدان این سرزمین بوجود آمده است.

در حال حاضر تعداد مشتریانی که از صفر با گروه طراحان عرفان شروع به فعالیت کرده اند به بیش از 115 برند رسیده است که بالغ بر 40 مورد از این تعداد در خارج از ایران می باشند. ما افتخار می کنیم که مشتریانی از اروپا ، آمریکا و کشور های شرق آسیا با ما همکاری دارند و از این همکاری ابراز رضایت می نمایند.

با اطمینان و صداقت کامل در کنار مشتریان قدیمی و جدید ایستاده ایم و خود را موظف به حفظ سرمایه های مادی ، زمانی و معنوی آنها می دانیم و با این رویکرد توانسته ایم پس از 14 سال فعالیت در اقتصاد متلاطم ایران ، همچنان پابرجا و با قدرت حضور داشته باشیم.

 

گروه طراحان عرفان بیش از 14 سال سابقه در زمینه طراحی بسته بندی ، طراحی لوگو، هویت بصری و … دارد. ما تاکنون بیشتر از 90 پروژه طراحی بسته بندی داشته ایم که تمامی آنها را می توانید در صفحه نمونه کار های ما مشاهده کنید.