خدمات طراحی لوگو آنلاین رایگان


شما چه در حال راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود باشید چه به دنبال بازسازی فروشگاهتان باشید، این ابزارهای ساخت لوگو آنلاین به کارآفرینان این اجازه را میدهند تا در چند گام کوچک لوگوهایی با کیفیت بالا و حرفه ای بسازند. به وجود آوردن یک لوگو بعضی اوقات میتواند کار رعب آوری باشد اما نگران نباشید، استفاده از یک ابزار ساخت لوگو میتواند بویژه به کسانی که بودجه کمی دارند کمک کند.در این مقاله شما لیستی از لوگوسازهای آنلاین و قالب های لوگو را خواهید یافت که برای طراحی لوگوی خودتان میتوانید از آن استفاده کنید.

چرا لوگو طراحی کنیم؟

لوگوی شما نه تنها نماینده فروشگاهتان است بلکه رسالت و دیدگاه شما در این شرکت است. لوگو چیزی بیشتر از یک تصویر ساده است. لوگو همان چیزی است که مشتریان شما بصورت بصری با فروشگاه شما ارتباط برقرار میکنند. به نوعی، لوگو چیزی است که بواسطه آن مردم شرکت شمارا به یاد میاورند.

چطور لوگوی خود را بسازیم؟

اگر در ذهن خود لوگویی در نظر دارید و در این فکر هستید که چطور میتوانید لوگوی خود را بوجود بیاورید، ما به شما کمک خواهیم کرد. این گام ها را بردارید تا تا لوگوی خود را بسازید:

1-  رقبای خود را بشناسید

مهم تر از گام این است که رقیبانتان را شناسایی کنید.قبل از استفاده از ابزارهای لوگو ساز نیاز دارید بدانید اطرافتان چه میگذرد.

آنچه شما میتوانید از رقبایتان بیاموزید شگفت انگیز است.ببینید چه چیزی موثر است و چه چیز خیر. اما این را به یاد داشته باشید که چیزی که برای دیگران کارساز بوده است ممکن است برای شما مناسب نباشد. تحقیقات یک گام ضروری است تا اطمینان حاصل شود شما و کسب و کارتان به میزان کافی از هر کس دیگر در صنعت کاریتان متمایز هستید.

2-  الهام بگیرید

اینترنت پر از ایده های الهام بخش است. به شما پیشنهاد میکنیم فروشگاه های اینترنتی موفق را جستجو کنید و به لوگوهای آنها توجه کنید. توجه کنید آنها در چه زمینه ای موفق هستند و در چه زمینه ای نیاز است کارشان را ارتقا بخشند. خود را به کسب کارهای اینترنتی محدود نکنید.شما میتوانید حتی به کاری که شرکت های بزرگ و معروف انجام میدهند توجه کنید و یا شاید بهتر است ببینید چه نوع لوگوهایی ترند سال هستند. برای الهام گرفتن به قالب های لوگوی زیادی نگاه کنید و یک لوگوساز رایگان بگیرید تا ایده های طراحی را پیدا کنید.

3-  پیام خود را مشخص کنید

وقتی به نتیجه رسیدید که چه نوع لوگویی میخواهید، به این فکر کنید که جنبه های کلیدی کسب و کار اینترنتی شما چه چیزهایی هستند. و چطور میخواهید این جوانب در لوگوی شما نشان داده شوند. صدا، لحن، هدف و دیدگاه شما چطور میتواند بوضوح در طراحی تان نمودار شود؟

4-  از ایده های خود طوفان فکری بسازید

برنامه ریزی کنید تا چند طرح از لوگوی خود را ترسیم کنید. با فونت های مختلف، آرایش تصاویر، و حتی طرح های رنگی متنوع بازی کنید.بد نیست به گزینه های مختلف قبل از انجام دادن یک لوگو نگاهی بیاندازید.

5-  از بازخوردهای دیگران استفاده کنید

جمع آوری بازخورد باید کوتاه مدت باشد.ممکن است لازم باشد فقط یک تغییر جزیی مانند اندازه فونت را انجام دهید اما مهم است بدانید دیگران چه درکی از لوگوی شما دارند. مطمئن شوید از منابغ قابل اعتمادی بازخورد میگیرید که میدانید نظرات سازنده و صادقانه ای میدهند.

6-  طرح نهایی خود را بوجود آورید

همانطور که میبینید، در پیش زمینه طراحی یک لوگو فکرهای زیادی انجام شده است. ابزارهای طراحی لوگوی آنلاین رایگان زیر، میتواند ایده های شمارابدون نیاز به تجربه طراحی به اثبات برسانند. گام به گام این مراحل را دنبال کنید تا یه یک لوگوی حرفه ای و زیبا دست بیابید.

لیست ابزارهای لوگوساز آنلاین رایگان

1-  لوگو ساز Oberlo

لوگوساز رایگان oberlo
وقتی در حال گسترش مفهوم کسب و کار خود هستید،برخی از جزییات خلاقانه مرتبط با راه اندازی کسب و کار جدیدتان ممکن است کمی دلهره آور باشد. با حجم گسترده ای از کارها برای راه اندازی کسب و کار و پیدا کردن نامی در خور کسب و کارتان که دامنه آن هنوز گرفته نشده است، میتواند به نوبه خود وظیفه سنگینی باشد، چه برسد به توسعه لوگوی مناسب برای شرکت. اگرچه لوگو به تنهایی نیازی نیست پیچیده باشد، اما بد نیست کمی تلاش و فکر صرف آن کنید. خوشبختانه به لطف کمک های اپ لوگو ساز رایگان Oberlo، دیگر نیازی به روزها کار و یا سرمایه گذاری روی گرفتن مشاوره از یک طراح حرفه ای ندارید. در عوض، از یک اپ طراحی لوگو آنلاین رایگان استفاده کنید به خصوص اگر با کمبود بودجه مواجهید. اپ لوگوساز Oberlo ، کاربر پسند است همراه با چند گزینه هدایتی که به شما این امکان را میدهد تا لوگوی دلخواه خود را بسازید.پس از اینکه نام کسب و کار خود را وارد کردید، میتوانید از میان مجموعه بی شمار آیکون ها انتخاب کنید، رنگ، سایز، فریم، و موقعیت های مختلف را امتحان کنید.

2-  لوگو ساز Hatchful

لوگوساز hatchfulHatchful یک لوگوساز آنلاین رایگان است که به شما کمک میکند لوگوهای بهتری طراحی کنید. استفاده از آن آسان است و به شما این امکان را میدهد که لوگو تان را بر اساس اولویت ها تنظیم کنید. ابتدا باید فضای کاری تان را مشخص کنید که صنعتی است که شرکت شما در آن میگنجد. به محض اینکه آن را انتخاب کردید، باید اسبک بصری خود را انتخاب کنید و پس از آن نام تجاری و شعار خود را اضافه میکنید. سپس میتوانید لوگویی متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید و ان را با توجه با نیاطتان ویرایش کنید. شما میتوانید با فونت، رنگ، آیکون و لی اوت ها بازی کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

3-  Canva
لوگوساز آنلاین canva

شاید بدانید Canva یک ابزار شبکه های اجتماعی است، اما در واقع میتواند برای طراحی لوگو نیز استفاده شود. Canva رابط کشیدن و پرتاب کردن (Drag and Drop) دارد که برای کسانی که هیچ تجربه طراحی ندارند بسیار مناسب است. این یکگ پروسه ساده برای ساخت لوگو با بیش از 100 قالب است که میتوانید از میان آنها انتخاب کنید. برای شروع نام شرکت را وارد میکنید و برای شخصی سازی لوگو تان به چند سوال ساده پاسخ میدهید. از شما در مورد صنعت کاری سوال میشود و باید از میان طیف وسیعی از قالب های مختلف، سبک خود را انتخاب کنید (بر اساس صنعتی که انتخاب کردید). بهترین قسمت کار کیفیت بالای لوگو است که برای آن نیاز به پرداخت هزینه اضافه نیستید. بنابراین شما میتوانید از یک لوگوساز آنلاین رایگان استفاده کنید که برای کار با آن نیازی به داشتن تجربه طراحی ندارید.

4-  Ucraft

طراحی لوگو آنلاین رایگان
Ucraft یک شرکت طراحی وب سایت است که خدمات طراحی لوگو آنلاین رایگان را به عموم ارایه میدهد.با استفاده از طیف گسترده ای از آیکون ها، اشکال، متن یک لوگو ایجاد کنید. با این لوگو ساز آسان، میتوانید لوگوی خود را طراحی کنید و در کمتر از 10 دقیقه از آن خروجی بگیرید. برای دانلود لوگوی خود ابتدا باید یک حساب کاربری بسازید. پس از ساخت حساب کاربری میتوانید فایل PNG لوگو را با کیفیت بالا دانلود کنید.

5-  LogoMakr

سایت طراحی لوگو
وقتی وارد سایت LogoMakr میشوید، یک ویدیوی مفید پیدا خواهید کرد که دقیق به شما نحوه استفاده از این ابزرا آنلاینرایگان را نشان خواهد داد. رابط آن همچنین کشیدن و پرتاب کردن است.کار با این لوگو ساز آنلاین بسیار آسان است گرچه در مقایسه با دو ابزار بالا کمی محدود است. گزینه دانلود کیفیت متوسط آن رایگان میباشد.

6-  Online Logo Maker

سایت طراحی لوگو آنلاین
Online Logo Maker به شما این امکان را میدهد تا متن و آیکون های مختلف به لوگو تان اضافه کنید. چیزی که آن را از دیگر لوگو ساز ها متمایز میکند این است که شما میتوانید عکس خود را آپلود کنید.این لوگوساز همچنین به شما این امکان را میدهد تا لوگوی نهایی خود را با ارایه تعدادی قالب به کارت های ویزیت اضافه کنید.

7-  Hipster Logo Generator

معرفی سایت طراحی لوگو
در پنج گام ساده، Hipster Logo generator به شما کمک میکند یک لوگوی خارق العاده بوجود آورید. این سایت آیکون های تصویری کمتری برای انتخاب دارد، اگه اگر لوگوی شما بیشتر متن محور است این سایت بهترین گزینه برای شماست.

8-  MarkMaker

markmaker
این نرم افزار هنوز یک نسخه آزمایشی است اما در واقع بهترین نمونه است. ابتدا نام شرکت خود را وارد میکنید. سپس MarkMaker انتخاب های بیشماری برای لوگو تولید میکند.شما میتوانید لوگویی که دوست دارید را انتخاب و نوع صنعتی که در آن فعالیت میکنید را ” لایک ” کنید. این نرم افزار طراحی لوگو به مرور زمان یاد میگیرد شما از چه انتخاب هایی خوشتان میاید. پس مطمین باشید تمام گزینه های بالقوه ممکن را ” لایک ” کنید. پس از پیدا کردن لوگویی که دوست دارید موس را روی لوگو بچرخانید و روی نماد مداد کلیک کنید تا لوگو را به دلخواه خود ویرایش کنید. پس از اتمام کار میتوانید آن را مستقیما دانلود کنید.

9-  Free Logo Design

معرفی سایت طراحی لوگو
وقتی از Free Logo Design استفاده میکنید فقط کافیست نام شرکت و زمینه کاری خود را وارد کنید.سپس این شرکت قالب های مختلفی را به شما پیشنهاد میدهد تا با آن کار کنید و یا میتوانید دکمه “شروع” را بزنید تا شروع به طراحی کنید. اگر هیچ ایده ای ندارید که کار را از کجا شروع کنید، قالب های لوگو برایتان مفید خواهند بود. در غیر اینصورت میتوانید متن، شکل، و آیکون به صفحه اضافه کنید.

10-  Vectr

طراحی لوگو رایگان آنلاین vectr
Vectr بیشتر شبیه به ورژن ابتدایی GIMP است. شما نیازی به تجربه طراحی برای استفاده از این نرم افزار طراحی لوگو ندارید، اما بدانید که کمی پیشرفته تر از قابلیت هایی است که در بالا ذکر شده است.چیزی که در مورد این برنامه بسیار جالب است این است که میتوانید بصورت آنلاین کار کنید یا برنامه را بصورت رایگان روی کامپیوتر خود دانلود کنید. این برنامه حتی ویرایش زنده دارد بنابراین میتوانید پیشرفت خود را با تیم به اشتراک بگذارید. فایل هایی که بوجود میاورید با کیفیت بالا و رایگان هستند.این برنامه یک کمک راهنمای کاربر و طریقه استفاده دارد.

11-  Design Free Logo

designfreelogo
Design free logo نمونه ای از یک لوگوساز سه بعدی است که به شما این امکان را میدهد تا لوگو تان روی صفحه نمایش ظاهر شود. شما میتوانید از میان قالب های لوگوی بیشمار انتخاب کنید. لوگوها از قطعات پازلی تا لوگوهای زمین برای کمک به شما در یافتن یک لوگو که به بهترین وجه نشانگر برند شما باشد گسترده هستند. استفاده از یک لوگوساز سه بعدی به شما این امکان را میدهد تا با یک لوگوی منحصر بفرد از رقبایتان متمایز باشید. اگر لوگوهای آماده شده در این سایت رایگان هستند.

12-  Envato Elements

envato-elements طراحی لوگو
Envato Elements دانلود نامحدودی از طرح های رایگان لوگو را با کیفیت بالا از طریق یک مجوز تجازی مجزا ارایه میدهد.Envato Elements با استفاده از شبکه وسیعی از طراحان تعداد بیشماری
طرح لوگوی خلاقانه ارایه میدهد که میتوانید از میان آن انتخاب کنید. رابط کاربری آسان آن اطمینان میدهد که هنگام استفاده از خدمات آنها از لوگوی خود راضی هستید.

13-  Creative Market

سایت طراحی لوگو creative market
اگر نمیتوانید یک ابزار لوگوساز آنلاین بیابید که نیازهای شمارا پاسخگو باشد، میتوانید لوگوی خود را با کمک قالب های از پیش ساخته شده در فتوشاپ بسازید.وبسایت هایی مانند envato و creative
market به شما این امکان را میدهد تا از میان مجموعه گسترده ای از قالب های لوگو انتخاب کنید و میتوانید بصورت دلخواه آن را تغییر دهید. با این وجود، کیفیت قالب های لوگو در این سیستم عامل ها بالاست تا از داشتن لوگوی زیبایی که برای مشتریان طنین انداز است مطمین شوید.

14-  Designhill

معرفی سایت طراحی لوگوDesignhill یک لوگوساز است که به شما این امکان را میدهد تا لوگوی تجاری خود را بدون هزینه بوجود بیاورید. این سایت یک پلتفرم جمع سپاری (crowdsourcing) است که روزانه توسط هزاران صاحب کسب و کار و طراح مورد استفاده قرار میگیرد.این سایت شامل بیش از 1000 طرح لوگو برای استفاده است. Designhill به شما این امکان را میدهد تا طرح خود را انتخاب کنید و رنگ، فونت، و متن را با توجه به سلیقه تان ویرایش کنید. درصورتی که نیاز به چاپ کارت یا لوگو داشته باشید، همچنین میتوانید فایل های رایگان ساخت لوگو را خریداری کنید و به به سرعت به آن دسترسی نا محدود داشته باشید. ویژگی دیگر این لوگوساز آنلاین رایگان این است که یک رقابت برای طرح های حرفه ای لوگو ترتیب دهید. در نتیجه شما ممکن است بتوانید بسیاری از مفاهیم جدید طراحی لوگو را در پاسخ به رقابت طراحی خود بدست بیاورید.

15-  Logo Type Maker

سایت logotypemaker
Logo Type Maker یکی دیگر از لوگوساز های آنلاین است که به شما کمک میکند لوگوی تجاری خود را در چند دقیقه بسازید. این سایت برای استارتاپ ها و شرکت های کوچک که به اندازه کافی تجربه و سرمایه ندارند، بسیار ایده آل است و میتوانند به کمک Logo Type Maker بصورت رندم یک لوگو بسازند. برای استفاده از این نرم افزار تمام کاری که باید انجام دهید این است که نام شرکت خود را وارد کنید و روی گزینه ” بوجود آوردن لوگو” کلیک کنید و به محض این که لوگوتان را انتخاب کردید میتوانید آن را در زمینه شکل، رنگ، و فونت با توجه به نیازتان تغییر دهید.

اَپ های طراحی لوگو

اَپ طراحی لوگو چیست؟

اَپ طراحی لوگو شباهت زیادی به لوگو ساز آنلاین دارد با این تفاوت که به شما این اجازه را میدهد تا لوگو را بطور مستقیم روی موبایل یا تبلت تان طراحی کنید. بنابراین اپ طراحی لوگو روی دسکتاپ کامپیوتر عمل نمیکند.

فواید استفاده از اَپ های طراحی لوگو چیست؟

بیایید نگاهی به فواید استفاده از اپ های طراحی لوگو بیاندازیم

1-راحتی: یک فایده اصلی اپ طراحی لوگو این است که میتوانید آن را هر زمان و در هر جا استفاده کنید. اگرچه ممکن است این مزیتی به نظر برسد که در ابتدا از آن غافل هستید، اما به شما کمک میکند تا در وقت خود صرفه جویی کنید و کار را به راحتی انجام دهید.

وقتی به شروع یک کسب و کار جدید فکر میکنید، هر لحظه اش مهم است. بنابراین چرا از راحتی استفاده از اپ های لوگو بهره نبریم و درحالیکه جلوی دسکتاپ خود نیستیم یک لوگو بوجود بیاوریم.

2-هزینه کم: برخلاف استخدام کسی برای طراحی یک لوگو برایتان، یک لوگوساز آنلاین، با یک هزینه بسیار کم برایتان لوگویی طراحی میکند که میتوانید ان را دانلود کنید. به طور معمول شما برای بوجود آوردن هرچند تعداد لوگو که بخواهید فقط یک قیمت پرداخت میکنید بنابراین میتوانید قبل از انتخاب نهایی، بیش از یک طرح لوگو را انتخاب کنید.

3-کیفیت در برابر پول: بسته به مبلغی که مایلید برای لوگوی خود بپردازید، یک لوگو با کیفیت بالا دریافت خواهید کرد یا خیر.

اما مهم است که قبل از خرید یک خدمات در مورد ان تحقیق کنید. نقد و بررسی ها را بخوانید، لوگوهای مورد رضایت مشتریان را چک کنید و قبل از انتخاب یک لوگوساز آنلاین برای خود، به پلتفرم آنها نگاهی بیاندازید.

4-رابط کاربر پسند: اَپ های طراحی لوگو در مقایسه با اکثر سایت های لوگوساز رابط کاربر پسندی دارند.از آنجا که صفحه نمایش آن از دسکتاپ کوچکتر است، زمانی که یک لوگو بوجود میاورید در هر گام تمرکز بیشتری روی هر بخش خواهید داشت. بطور کل، اُپ های طراحی لوگو بهتر سازماندهی میشوند این بدین معناست که در روند بوجود اوردن لوگو، شما بطور هموار از یک مرحله به مرحله دیگر میروید. با کمترین به هم ریختگی در اَپ های طراحی لوگو، تمرکز روی کار رحت تر است.اگر دوست دارید روی موبایتان عکس هارا ویرایش کنید،میتوانید با لوگو ها نیز بازی کنید.

5-برای برندهای سازمان به مشتری(B2C) بهتر است: به نظر میرسد گزینه های ایجاد لوگوی شخصی از طریق اپ های طراحی لوگو برای برندهای سازمان به مشتری، به دلیل طراحی سرزنده، جدید و سرگرم کننده شان مناسب تر است. این بدین معنا نیست که شما هیچ انتخابی برای لوگو های قدیمی تر روی این اپ ها ندارید، اما این اپ های بیشتر به شما امکان انتخاب طرح ها و رنگ های شاد را میدهد.