12 ایده جذاب طراحی بسته بندی در سال 2019

دسته بندی :

12 ایده جذاب بسته بندی

مصرف کنندگان قبل از باز کردن یک بسته و دیدن محصول داخل آن، با طراحی بسته بندی ارتباط برقرار میکنند. بنابراین وقتی محصول در قفسه فروشگاه است،این بسته بندی است که بیشترین تاثیر را روی مشتری میگذارد. به همین دلیل است که کسب و کارها وسواس خاصی روی طراحی بسته بندیشان دارند. آنها از آخرین ترفند ها برای اغوای مشتریان بالقوه استفاده میکنند. درحالیکه کسب و کارها مواد جدید بسته بندی را به عنوان جایگزینی برای پلاستیک آزمایش میکنند، آنها همچنین بدنبال طرح های بسته بندی منحصر بفرد هستند. در زمانی که از مواد جدیدی مانند پلاستیک های ساخته شده از جلبک، استیروفوم قارچ، و بسته بندی شفاف شاهدانه برای پکجینگ استفاده میشود، طراحان، بسته بندی را به روشی تازه ارایه میدهند. در عصری که مشاغل به دنبال راه هایی برای بهینه سازی بسته بندی برای محافظت از محصولات هستند ، نیاز به ایجاد چیزی منحصر به فرد و هیجان انگیز است که توجه را به سمت بسته بندی و محصول جلب میکند. دلیل این امر این است که مشتریان به دنبال سیگنالهایی هستند که به آنها کمک می کند تا در مورد خرید تصمیم گیری کنند.آنها این سیگنالها را وقتی دریافت میکنند که میبینند محصولات روی قفسه چیده شده اند. ایده های بسته بندی هر سال که میگذرد در حال تغییرند. برخی از آنها روند اجرای خود را در سال آینده ادامه می دهند در حالی که برخی از روندهای جدید در صحنه ظاهر می شوند. در سال 2019،طراحان از رنگ، حروف، اشکال، عناصر سبک قدیمی، رنگ های متالیک،و ابزارهای دیگر برای شگفت زده کردن مخاطبان استفاده میکنند.

در اینجا ایده های  کلیدی 2019 را بررسی میکنیم:

1-مینیمالیسم به تسلط خود ادامه می دهد

مینیمالیسم روندی است که از سالها پیش شروع شده است و همچنان حکمرانی میکند. برندهای زیادی از اصول طراحی مینیمالیسم برای ایجاد هویت بصری خود از جمله بسته بندی استفاده میکنند. به دنبال این روند ، یک طراح تمام عناصر نامطلوب را از یک طرح دور می کند و فقط مواردی را که برای انتقال پیام برند کافی هستند ، نگه می دارد. در پکجینگ، مینیمالیسم به جلب توجه عناصر اصلی رنگ و حروف کمک کرده است. در نتیجه آن، رنگ و حروف روی بسته بندی میدرخشند. بنابراین، برای بسیاری از طراحان، وقتی نوبت به خلق طرح های متنوع میرسد، مینیمالیسم اهمیت زیادی دارد.

در سال 2019، به خاطر این سبک،تمرکز بر ایجاد طرح های تمیز و عاری از درهم و برهم بودن خواهد بود.

2- استفاده از طیف گسترده ای از گرادیان ها

استفاده از گرادیان ها انتخاب خوبی برای طراحان است و در حال حاضر یکی از سبک های قالب برای طراحی  است. آنها میتوانند برای زنده کردن یک طرح،رنگ هارا باهم مخلوط کنند.همچنین گرادیان ها عمق ایجاد میکنند و روی پلتفرم های دیجیتال عالی به نظر میرسند. در سال 2019، گرایان ها کلیدی برای طراحی بسته بندی خلاقانه خواهد بود که به کسب و کار شما کمک میکند پا برجا بماند.این عناصر به یک ترکیب بعد و عمق میدهند. طراحان ممکن است ترکیب رنگ های مهیج و روشن را ترجیح دهند. بنابراین گرادیان ها دیگر به عنوان برخی از جزییات پیش زمینه استفاده نخواهند شد.در عوض،آنها به عنوان یکی از مؤلفه های اصلی طراحی مورد استفاده قرار می گیرند.

3-طرح های شفاف

مصرف کنندگان امروزی نمیخواهند تنها برچسب روی بسته بندی را بخوانند. بلکه میخواهند درون بسته بندی را ببیند تا حس نزدیک تری نسبت به محصول داخل آن داشته باشند. این امر باعث ایجاد بسته بندی هایی شده است که به مشتری این اجازه را میدهد هنگام خواندن لیست مواد تشکیل دهنده داخل محصول را ببیند. مصرف کننده میخواهد کمی اطلاعات و حس از تازگی محصول قبل از خرید بدست بیاورد. بسته بندی شفاف ترجیحا برای  مواد غذایی استفاده میشود.بنابراین این نوع پکجینگ برای محصولاتی که در بطری،شیشه های پت، قوطی های پلاستیکی شفاف،و شیشه های مربا استفاده میشوند، بکار برده میشود.بنابراین طراحان از رنگ هایی که حس طراوت به محصول میبخشد استفاده میکنند.

4-سادگی

اصل مهم سادگی هنوز یک قاعده بسیار مطلوب در طراحی گرافیک است. همچنین به عنوان یکی از اصلی ترین روندهای طراحی پکجینگ در سال 2019 به طور سرسختانه دنبال خواهد شد. مزیت ساده نگه داشتن طرح این است که به شما در خواندن برچسب بسته بندی به راحتی و سریع کمک می کند. بسته های زیادی در پلتفرم های مختلف دیجیتالی وجود دارند که سادگی را هنگام طراحی بسته ها مطلوب تر می کند. مطمئناً یک فضای مرتب به بینندگان اجازه می دهد جزئیات اساسی در مورد یک محصول را مشاهده کنند.

5-استفاده از تصویر مسطح

یکی از دلایل انتخاب تصویر تخت در سال 2019 این است که بر سادگی طراحی ، تایپوگرافی و رنگ بر آن افزوده شده است.این رویکرد مینیمالیستی باعث میشود تا طراحان از تصویرگری های مسطح به عنوان یک رویکرد ایده آل برای ایجاد طرح هایی مانند طراحی بسته بندی بطری روی مواد چاپی استفاده کنند. به دلیل تصاویر ، طرح بعد از حذف اثر سه بعدی ، تمیز و واضح به نظر می رسد. همچنین طراحان می توانند تصاویر را در هر ترکیب دیگری که می خواهند بیامیزند تا ظاهری بی نظیر از بسته بندی ایجاد کنند.

6-طراحی های سیاه و سفید

سیاه و سفید دو عنصری هستند که می توانیم یکی از روندهای ظهور طراحی بسته بندی را ببینیم. هر دو رنگ در برانگیختن احساس پختگی و اقتدار قدرتمند هستند.این رنگ ها باعث میشوند طراحی پویا به نظر برسد. اما طراحان از سیاه و سفید به عنوان ابزاری برای تمایز از رقبا استفاده می کنند. هنگامی که استفاده بیش از حد از رنگ ها در طراحی بسته بندی محصول وجود دارد ، یک طراح باهوش به سادگی بی رنگ خواهد شد تا توجه را جلب کند و یک بسته را در یک قفسه بی نظیر جلوه دهد.

7-طراحی قدیمی

عناصر قدیمی از سالهای گذشته همیشه غافلگیرکننده بوده اند. طراحان زیادی را میبینیم که طراحی برچسب قدیمی انجام میدهند تا این حس را ایجاد کنند که کالایی که در اختیار دارید از کیفیت قابل اعتماد و اثبات شده برخوردار است. یکی از دلایل اصلی انتخاب طراحی قدیمی بعنوان ابزار مورد علاقه طراحان این است که  در ایجاد اقتدار یك محصول كمك می كند.همچنین به بسته بندی ظاهر و حسی متفوت میدهد. اما عناصر قدیمی میتوانند در قالب فونت های قدیمی،حروف گذاری دست خطی،الگوهای رنگی رترو و تصاویر ظاهر شوند.

8-اشکال هندسی و سیال

ما همچنین ممکن است در ایجاد برخی از طرح های خیره کننده برچسب های بسته بندی، از اشکال هندسی و سیال استفاده کنیم. در حالی که این شکل ها چیزی نیستند که برای اولین بار خواهیم دید ، اما از آنها برای برجسته کردن کار بطور مکرر استفاده می شود. همچنین اشکال نامتقارن از قبل استفاده می شود تا در بسته بندی محصولات چیزی تازه به بینندگان ببخشد.

9-تایپوگرافی برجسته

تایپوگرافی برجسته سبکی است که در طراحی گرافیک استفاده میشود. اما میتوانیم ببینیم که در سال 2019 به عنوان یکی از سبک های طراحی بسته بندی به سرعت در حال ظهور است. این طراحان از فونت های برجسته برای جلب توجه و همچنین ساخت هویت برند استفاده میکنند. حروف برجسته راهی برای جایگزین کردن تصاویر برای طراحان است. بنابراین اگر بخواهند چیزی را بدون تصویر بیان کنند، همیشه میتوانند از فونت های برجسته استفاده کنند.

10-طرح های آزاد

به طور معمول ، طراحان از فریم هایی استفاده می کنند تا اطمینان حاصل کنند که به طراحی احساس بهتری می بخشد. اما این هم ظاهری سخت به یک طراحی میدهد. در سال 2019 ، طراحان بسته بندی مشتاقانه منتظر خواهند بود که فریم را از بین ببرند. آنها تركیبات باز را انتخاب می كنند كه به ایجاد ظاهری روان و مطبوع از طرح ها كمك می كنند.

11-جلوه متالیک

طراحان همچنین ممکن است برخی از رنگ های متالیک را امتحان کنند. آنها به احتمال زیاد می توانند از عناصر فلزی مانند طلا استفاده کنند تا ظاهری براق داشته باشند. این می تواند کل ترکیب را به سطح بالاتری برساند تا محصول گران به نظر برسد. یک طراح گرافیک حرفه ای،از یک جلوه فلزی برای جلب توجه بینندگان ستفاده میکند. بنابراین ، شما باید انتظار داشته باشید که برچسب های بسته بندی بیشتری به رنگ طلایی و سایر رنگ های سلطنتی عرضه شود.

12-واقع گرایی

چطور است به بینندگان هنگام دیدن برجسب های بسته بندی حسی از واقعیت دهیم؟ در حالی که طراحان از عناصر زیادی استفاده می کنند ، ممکن است آنها را با بعضی از عناصر واقعیت ترکیب کنند تا برای بینندگان خوشایند باشد. این کار به برچسب های بسته بندی ظاهری بی نظیر و غیر منتظره می بخشد. در نتیجه می توانید به برخی ترکیبات غیر متعارف از سبک ها و تکنیک ها در طراحی برچسب ها امیدوار باشید. این روند میتواند منجر به برخی از طراحی های هیجان انگیز در این زمینه شود. اینها سبک های اصلی طراحی گرافیک بسته بندی است که بر سال 2019 حاکم خواهد شد.اما طراحان انتخاب های دیگری نیز خواهند داشت.امسال شاهد برخی برچسب های بسته بندی برجسته خواهیم بود. اگر برای محصول بی نظیر خود نیاز به یک طراحی برچسب بسته بندی قابل توجه دارید، گروه طراحان عرفان میتواند در این زمینه به شما کمک کند.این مجموعه با طراحان برجسته در زمینه طراحی انواع بسته بندی در خدمت شما عزیزان است.