اهمیت، اصول و قیمت طراحی بسته بندی

دسته بندی :

اهمیت، اصول، قیمت بسته بندی و طراحی یک محصول

طراحی بسته بندی ادویه
شما با یک طراحی بسته بندی خلاقانه، همه‌ی مانع های موفقیت خود را از سر راه بر می‌دارید چرا که طراحی بسته بندی حساس ترین بخش برای محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی و … است. در این مقاله در مورد اهمیت و اصول طراحی بسته بندی و قیمت طراحی بسته بندی صحبت می کنیم.

اهمیت طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی به شدت مهم است، چرا که بسته بندی نزدیک ترین رسانه به مشتریان و محصول شماست و از هنگامی که در فروشگاه چیده می شود تا زمانی که  مصرف می‌شود در دسترس کاربران است! شما می‌توانید از این رسانه تبلیغاتی که خودتان باید خلقش کنید برای نشان دادن کیفیت محصول، هویت برند خود یا هرآن چه که می‌خواهید استفاده کنید.

اصول طراحی بسته بندی

این‌ها مهم ترین اصول طراحی بسته بندی هستند که یک محصول را در قفسه‎های فروشگاه‌ها چشمگیر و متمایز می‌کنند.

چشم گیر و متمایز باشید.

این تکنیک به سادگی محصول شما را از سایر محصولات مشابه خود که در همان قفسه چیده شده است جدا می‌کند. برای این کار باید قوانین و حصار ذهنی را شکست و متفاوت تر از هیمشه فکر کرد. این نوع بسته بندی حتما ضمانت توجه مخاطب به خود را دارد! همه‌ی برندهای بزرگ و مطرح خارجی و داخلی از این اصل به خوبی آگاهند اما عده‌ی کمی از آن‌ها در عمل از آن استفاده می کنند.
چشمگیر و متمایز بودن بسته بندی محصول به معنای پر زرق و برق بودن یا جلف بودن آن نیست بلکه یعنی بسته بندی محصول بر اساس اصولی که یک طراح حرفه‌ای از آن آگاه است طراحی شود و محصول را از فاصله‌های دور با توجه به رنگ، سمبل ها و لبه های آن تشخیص داد.

بسته بندی ادویه جهان زعفران

به مشتری عجول، به سرعت اطلاعات بدهید.

بسیاری از خریداران فقط می خواهند به سرعت بخرند و بروند، این نوع از مشتریان به بسته هایی تمایل پیدا می‌کنند که اطلاعات آن‌ها بصورت سازمان بندی شده و تیتروار عنوان شده باشد! در هنگام طراحی یک بسته بندی 101 مورد بصورت مختصر و اولویت بندی شده بیان می‌شود که هر کدام یک ویژگی محصول است. شاید تصور کنید که استفاده از فونت و رنگ متفاوت برای هر یک از این موارد، محصول شما را جذاب می کند اما ثمره این کار چیزی جز یک محصول آشفته و پریشان نیست!
برای دادن اطلاعات به مشتری دانستن این نکته به شما کمک می کند:
چشم ها تمایل دارند از بالا به پایین و راست به چپ حرکت کنند.

رقابت کنید.

تفاوت‌های شما با رقبایتان به شدت برای مشتری مهم است و این یک موضوعی است که اکثر کسب و کار ها به آن بی توجهند. سعی کنید تفاوت‌های محصول خود را با سایر محصولات مشابه آن در بسته بندی آن ذکر کنید!

محصول را بصورتی معرفی کنید که گویی مشتری هیچ اطلاعی در مورد آن ندارد!

بسیاری از برندهای که شکست می‌خورند تصور می‌کنند اطلاع پیدا کردن از محصول آن‌ها وظیفه مشتری است که به وبسایت آن‌ها مراجعه کند و اطلاعاتی از محصول آن‌ها کسب کند! شما اینگونه نباشید.

قیمت طراحی بسته بندی

قیمت طراحی بسته بندی بستگی به نوع انتخاب مشتری از انواع بسته بندی محصول را دارد. انواع مختلف بسته بندی محصول عبارت اند از:

  • جعبه های لمینتی
  • جعبه های مقوایی
  • نوار بسته بندی
  • سلفون و نایلون
  • قوطی و تیوب
  • لیبل محصول