2 نکته مهم در سفارش طراحی بسته بندی

دسته بندی :

نکات مهم در خصوص سفارش بسته بندی محصولات

بسته بندی یکی از مهم‌ترین ابزار تبلیغاتی شماست که از ابتدای تولید تا پایان مصرف وجود خواهد داشت. بسته بندی در هایپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها ویترین برند و کسب و کار شما خواهد بود که مشتری و مخاطبان را به خود جذب می‌کند. پس باید در مورد سفارش طراحی بسته بندی خودتان هم کمی اطلاعات داشته باشید تا فرآیند طراحی سریع تر و بهینه تر باشد. در ادامه با طراحان عرفان همراه باشید تا دو نکته اصلی را بیان کنیم که لازم است یک طراح بسته بندی محصولات به آن ها اشراف کامل داشته باشد و دانستن آن‌ها برای سفارش دهنده طراحی بسته بندی خالی از لطف نیست.

طراحی بسته بندی آرد انجل

 

طراحی بسته بندی باید شفاف و ساده باشد

دفعه بعدی که به یک فروشگاه یا هایپرمارکت برای خرید سر می‌زنید یک قفسه و ردیف را انتخاب کنید و به محصولات آن دقت کنید. بعد از دیدن هر بسته بندی به این دو سوال ساده پاسخ بدهید:

• این محصول چه مصرف یا کاربردی دارد؟
• این محصول از تولیدات کدام برند است؟

شما باید جواب این دو سوال را در کم تر از 4 ثانیه بدهید. اما چرا فقط 4 ثانیه؟ مشتریان برای بررسی و ارزیابی هر یک از محصولات درون قفسه حداکثر ۴ ثانیه زمان صرف می‌کنند. خودتان پس از انجام این تمرین متوجه خواهید شد که این کار برای خیلی از محصولات دشوارتر از آن چیزی است که تصور می‌کردید چرا که بدون شک با محصولاتی برخورد خواهید کرد که لیست بلند بالایی از مزایای محصول را پشت سر‌هم ردیف کرده‌اند اما نام برند در آن‌‌ها واضح و آشکار نیست یا بسته بندی‌هایی را می بینید که ظاهری خوش آب و رنگ دارند اما نمی‌توانید متوجه بشوید که چه محصولی در دل آن جا خوش کرده است. گاهی اوقات‌ هم به پاک کننده و شوینده‌هایی بر می‌خورید که بسته بندی‌ آنها بیشتر به درد آبمیوه بچه‌‌ها می‌خورد.

صداقت

افراد تازه کاری که در زمینه بسته بندی محصول وارد شده اند، سعی می‌کنند تا محصول خود را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشند و برای رسیدن به این هدف از هیچ کاری دریغ نمی‌کنند. به همین علت است که بعضی اوقات با بسته بندی‌هایی روبرو می‌شوید که طرح کلوچه‌ای آغشته به شکلات را بر روی بسته بندی خود دارند اما وقتی بسته بندی را باز می‌کنید، می‌‌بینید که یک کلوچه شکلاتی معمولی را خریده اید و بسته بندی با محصول تفاوت های زیادی دارد. یا مثلاً بر روی بسته بندی تصویر ماستی پر از گیلاس‌های تازه و خوشمزه نقش بسته است اما در حقیقت تعداد گیلاس‌هایی که نصیبتان می‌شود بسیار کمتر است. اگر محصولتان را چند برابر بهتر از آن چه که هست به نمایش بگذارید، مشتریان را فریب داده‌اید و آن‌ها پس از استفاده از محصول شما از برندتان دلگیر می‌شوند و برند شما را به عنوان یک برند فریب کار خواهند شناخت.
در این مرحله است که صداقت اهمیت می‌یابد. از نظر مشتریان مشکلی وجود ندارد محصولی ساده و ارزان قیمت به‌ آن‌ها عرضه شود. برای آن‌ها مهم تر از همه چیز صداقت است و این که بدانند واقعا قرار است چه چیزی را خریداری کنند.
با رعایت این دو اصل می‌توانید یک طراحی بسته بندی عالی برای خود خلق کنید.