طراحی لوگو زعفران دسا

طراحی لوگو زعفران صادراتی دسا لوگو زعفران صادراتی دسا با الهام گیری از نماد های مختلف طراحی شده است. در طراحی لوگو این برند به جزئیات بسیار زیادی توجه شده است و به هر عنصر بکار رفته در آن فکر شده است. در زیر جزئیات و لیستی از نماد های استفاده شده در لوگو زعفران […]

طراحی لوگو زعفران صادراتی

طراحی لوگو زعفران صادراتی دسا
طراحی لوگو زعفران
طراحی هویت بصری زعفران

طراحی لوگو زعفران صادراتی دسا

لوگو زعفران صادراتی دسا با الهام گیری از نماد های مختلف طراحی شده است. در طراحی لوگو این برند به جزئیات بسیار زیادی توجه شده است و به هر عنصر بکار رفته در آن فکر شده است. در زیر جزئیات و لیستی از نماد های استفاده شده در لوگو زعفران صادراتی دسا و دلایل انتخاب آنها را مشاهده می کنید:

استفاده از عناصر و نماد های طبیعت در طراحی لوگو

نماد گل زعفران: با توجه به محصول اصلی این شرکت، با استفاده از نماد گل زعفران در اطراف دایره دور سر دختر، مابین تشعشعات نور و به تعداد 7 عدد که نشان از هفت روز هفته را هم تداعی می کند.

 نماد سردیس دختر: استفاده از نماد دختر در لوگو، اولا بدلیل تداعی نام برند (دســـا) یعنی دختر سرخ آبان است و سپس بدلیل تجلیل و حرمت جایگاه زنان و دختران جوان کارگرهای برداشت می باشد که در چیدن و دسته کردن کلاله ها توجه و دقت نظر خاصی را نسبت به کارگران مرد دارند.

انتخاب نام دسا یا همان دختر سرخ آبان، توصیف کارگرهای برداشت،  دخترانی که چهره ای سرخی (نشان زیبایی و حتی اشاره سرخی رنگ کلاله های زعفران که معروف به طلای سرخ است) دارند و آغاز چیدن گل زعفران در آبان ماه شروع و انجام می شود. چشمان بسته چهره دختر، تداعی آرامش و نشاطی است که در خواص مصرف این گیاه اعجاز انگیز می باشد.

نماد آب: این نماد بصورت پیچشهای گیسوان دوطرف صورت این سردیس دختر، بصورت موج های آب بکار رفته است که نشان زندگی، طبیعت و لازمه رشد گیاهان و تداوم بقای موجودات زمین است.

نماد مزارع و کشاورزی: برروی پیشانی این دختر سرخ آبان زلفان منظم که به سمت گوشه چهره امتداد دارد، تداعی تپه های مزارع کشاورزی و گشت زعفران است.

نظر شما درباره لوگو زعفران صادراتی دسا چیست؟

برای طراحی لوگو زعفران برند خود با مشاوران ما تماس بگیرید و برای دیدن نمونه کار های طراحی لوگو طراحان عرفان کلیک کنید.