اصول و نکات طراحی بسته بندی زعفران

دسته بندی :

حوزه طراحی و بسته بندی نسبت به سایر زمینه های طراحی مانند طراحی وب، دیجیتال، کاراکتر و … نیاز به تخصص هایی علاوه بر قوانین و اصول طراحی دارد. تخصص هایی مانند آشنایی با انوع کاغذ و جنس های مختلف چاپ روی آن‌ها، آشنایی با اصول برش و کات های چاپی، آشنایی با روانشناسی رنگ‌ها و خروچی چاپ آن‌ها و … . در این مقاله ما تمام این موارد را در مورد طراحی بسته بندی زعفران باهم بررسی می کنیم.
زعفران یکی از محصولاتی است که کیفیت نوع ایرانی آن چند برابر نمونه‌های خارجی آن است و باید بر روی آن تمرکز ویژه ای داشت. متاسفانه در چند سال اخیر خبرهای ناراحت کننده‌ای به گوش رسید که زعفران ما در کشورهای دیگر بسته بندی شده و به خودمان فروخته شد!

در طراحی بسته بندی زعفران از رنگ های آن استفاده کنید!

زعفران یک محصول با ارزش است و نیاز به طراحی و بسته بندی فاخر دارد، درطراحی زعفران شما باید این را بدانید که در ویترین مغازه‌ها چه رنگ‌هایی مشتری را جذب می‌کند و بسته بندی را چگونه طراحی کنید که از فاصله کمی دورتر هم بسته بندی و محصول شما دیده شود و مخاطب متوجه شود که این محصول زعفران است! برای این امر باید در طراحی شما باید از رنگهای زعفران استفاده  شده باشد تا به فروش بیشتر محصول و بهتر دیده شدن توسط مخاطب کمک کند و اگر خریدی توسط مخاطب انجام نشد، حداقل نام شما در ذهن او بماند.

بسته بندی زعفران خاوران

خلاقیت در طراحی بسته بندی زعفران

علاوه بر مواردی گفته شد، باید از طراحی خلاق استفاده کنید. طراحی خلاق بسته بندی محصول باعث می‌شود که هزینه های تولید و بسته بندی محصول کاهش پیدا کند و همچنین در نگه‌داری و حمل و نقل محصول فضای کم تری اشغال شود.
در طراحی های بسته بندی خود، دقت زیادی باید به خرج دهید چرا که شما با یک اشتباه ممکن است چند میلیون تومان به خود خسارت بزنید، چون بعد از چاپ نمیتوان اصلاحی بر روی کار اعمال کرد.
نکته دیگری که مهم است، کاهش هزینه های تولیدکننده با استفاده از طرح های دقیق بسته بندی استثنا بتواند از یک طراحی بسته بندی برای چند محصول خود استفاده کنند، این مورد برای بعضی از تولیدکننده ها به خاطر کاهش هزینه‌ها و نبود امکانات کافی گاهاً ضروری است.

از تصویر محصول بر روی بسته بندی استفاده کنید

حتما بر روی محصول، از تصویر زعفرانی که برای آن بسته بندی طراحی کردید استفاده کنید. از آنجایی که زعفران انواع مختلفی دارد، تصویر روی بسته بندی زعفران کمک زیادی به مشتری خواهد کرد تا بتواند با آشنایی کامل محصول را خریداری کند و نوع محصول را تخشیص دهد.

رنگ مناسب برای چاپ و طراحی بسته بندی زعفران

همه دنیا زعفران را با رنگ قرمز میشناسند اما هر رنگ قرمزی را نمی‌توان نماد زعفران دانست، طراح بسته بندی شما باید به رنگ بندی دقیق چاپ، آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند رنگ بسته بندی زعفران را مطابق آنچه در کامپیوتر به شما نشان می‌دهد در خروجی بگیرد البته شاید تصور کنید کمی تغییر رنگ خروجی چاپ ممکن است تاثیری در فروش نهایی محصول شما نداشته باشد اما وقتی سخن از کار حرفه ای می زنیم بحثمان کمی دقیق تر می‌شود.