نکاتی در مورد سفارش طراحی ست اداری

دسته بندی :

ست اداری مجموعه ای از اوراق اداری شامل سربرگ، پاکت نامه، یادداشت، کارت ویزیت و فاکتور میباشد.مانند طراحی لوگو، طراحی ست اداری نیز اهمیت زیادی در معرفی شرکت دارد. ست اداری به منزله هویت شرکت است و نماینده فعالیت آن شرکت.در سفارش طراحی ست اداری لازم است مواردی رعایت شود که در ادامه به توضیح آن میپردازیم.

طراحی ست اداری سید مجید امیدالله

سفارش ست اداری:

همانطور که پیشتر گفتیم ست اداری نماینده بصری یک شرکت است پس در سفارش طراحی ست اداری باید دقت شود کار توسط یک متخصص طراحی گرافیک آشنا به اصول روانشناسی رنگ ها و هویت بصری انجام شود.

در طراحی ست اداری باید مواردی رعایت شوند که به آنها اشاره ای میکنیم:

طراحی سربرگ:

لوگو، نام و آدرس شرکت مواردی هستند که حتما باید روی سربرگ چاپ شوند.استفاده بیشتر از دو فونت در سربرگ توصیه نمیشود و همچنین سایز فونت بسیار مهم است.در نظر داشته باشید فونت ها بیش از اندازه کوچک یا بزرگ نباشند تا برای خواننده خوانا و قابل فهم باشند.بهترین جا برای قرار دادن نام و لوگوی شرکت در سمت راست و بالای برگه و آدرس در پایین آن است.ترجیحا از رنگ سفید برای پس زمینه استفاده میشود اما رنگ های روشن دیگر نیز گزینه های خوبی میباشند.همچنین رنگ نوشته ها مشکی میباشد و فاصله مناسب ده میلی متر است.

طراحی پاکت نامه:

یکی دیگر از اجزای مهم در سفارش طراحی ست اداری، پاکت نامه است.یک پاکت نامه با طراحی منحصر بفرد میتواند نظر مخاطب را جلب کند و به او حس خوبی بدهد.ابعاد پاکت نامه معمولا یک سوم کاغذ A4 میباشد و چاپ لوگو روی آن ضروری میباشد. لوگو و آدرس معمولا در بالا و سمت چپ قرار میگیرندو پایین و سمت راست محل قرار گرفتن تمبر است.برای پاکت نامه از کاغذ تحریر یا گلاسه استفاده میشود.

طراحی کارت ویزیت:

کارت ویزیت یکی از عناصر مهم طراحی ست اداری است که بعد از لوگو نقش مهمی در معرفی شرکت دارد.ابعاد استاندارد برای طراحی کرت ویزیت پنج در هشت سانتی متر میباشد. مواردی که بهتر است روی کارت ویزیت قرار گیرد شامل لوگو، نشانی،ایمیل و تلفن و یا نشانی وبسایت شرکت است.در سفارش طراحی کارت ویزیت در نظر داشته باشید تا طراح از طرح های جذاب استفاده کند تا زیبایی کار دوچندان شود.استفاده از رنگ سازمانی شرکت در عناصر بکار برده شده روی کار بسیار توصیه میشود.کارت ویزیت نمایان گر هویت شرکت است پس سادگی در کار زیبایی آن را دو چندان میکند.جنس کارت نیز بسته به سلیقه میتواند گلاسه یا کتان باشد.

طراحی کارت پرسنلی:

یکی دیگر از اجزای ست اداری، کارت پرسنلی است.این کارت در طراحی ست اداری به منظور شناسایی پرسنل سفارش داده میشود.همانند دیگر اجزای ست اداری،سایز و نوع فونت بکار برده شده در کارت پرسنلی اهمیت زیادی دارد.نام و نام خانوادگی،ادرس ایمیل و وبسایت و عکس افراد جز مواردی است که روی کارت پرسنلی ذکر میشوند.کارت پرسنلی بسته به مواردی که نیز است روی آن ذکر شود میتواند یک رو یا دو رو باشد.جنس کاغذ نیز مانند کارت ویزیت میتواند گلاسه یا کتان باشد.

برای سفارش طراحی ست اداری کافیست در منوی بالای سایت به بخش” ارتباط با ما ” سری بزنید و گزینه سفارش طراحی را انتخاب کنید. با پر کردن فرم سفارش طراحی و ارسال آن همکاران ما طی روزهای آتی با شما تماس خواهند گرفت و پروسه سفارش تکمیل خواهد شد.