طراحی کاراکتر تبلیغاتی بوتیا

طراحی کاراکتر تبلیغاتی بوتیا ایده طراحی کاراکتر تبلیغاتی برای برند های تجاری و استفاده تبلیغاتی از آنها قدمت زیادی دارد، اما شکل مدرن تر آن از دهه 50 و 60 میلادی در آمریکا آغاز شد، با افزایش رقابت در بین صنایع غذایی بزرگ، کم کم شاهد ظهور صدها کاراکتر تبلیغاتی در این کشور بودیم. در [...]
طراحی کاراکتر تبلیغاتی بوتیا
کاراکتر محصولات بوتیا

طراحی کاراکتر تبلیغاتی بوتیا

ایده طراحی کاراکتر تبلیغاتی برای برند های تجاری و استفاده تبلیغاتی از آنها قدمت زیادی دارد، اما شکل مدرن تر آن از دهه 50 و 60 میلادی در آمریکا آغاز شد، با افزایش رقابت در بین صنایع غذایی بزرگ، کم کم شاهد ظهور صدها کاراکتر تبلیغاتی در این کشور بودیم. در حال حاضر شخصیت های تبلیغاتی عضو جدا نشدنی از بدنه ی تبلیغات در صنایع غذایی هر گوشه از جهان هستند.

شرکت بوتیا از معدود برندهای صنایع غذایی است که قبل از راه اندازی کارخانه، سیستم تولید، فروش و بازاریابی اقدام به طراحی هویت سازمانی و برند خود نموده است. گروه طراحان عرفان به عنوان مشاور تبلیغاتی این شرکت در اولین قدم اقدام به پیشنهاد اسم و ثبت آن نمود و در مرحله ی دوم طراحی لوگو و کاراکتر تبلیغاتی در دستور کار قرار گرفت.


زمینه ی فعالیت شرکت بوتیا بسته بندی و عرضه ی مواد اولیه ی غذایی مانند حبوبات، ادویه، آردها و… می باشد. از این رو یک آشپز به عنوان کاراکتر تبلیغاتی انتخاب شده است. برخلاف بعضی از برندها هدف از خلق شخصیت، جذب مخاطب کودک نیست. از این رو آشپزی بزرگسال، خندان و با انرژی و همچنین با شاره به کیفیت محصولات طراحی شد.